مهر/ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از خانه‌نشین شدن خلبانان، مهمانداران و دیگر کادر پروازی در پی کاهش تقاضای سفرهای هوایی خبر داد و گفت: هنوز از پرداخت تسهیلات حمایتی به ایرلاین‌ها خبری نیست.

مقصود اسعدی سامانی درباره حمایت از شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: متأسفانه هنوز هیچ خبری از حمایت دولت از شرکت‌های هواپیمایی که به دلیل شیوع کرونا زمین گیر شده‌اند، نیست؛ حتی معلوم نیست چه زمانی قرار است این تسهیلات داده شود یا مکانیزم پرداخت تسهیلات حمایتی به چه شکلی است و دولت در این زمینه هیچ گونه توضیحی به شرکت‌های هواپیمایی نداده است.

دولت کاری برای حمایت از شرکت‌های هواپیمایی زیان دیده نکرده است

وی در خصوص اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی که خبر از توافق برای پرداخت ۲,۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های هواپیمایی و ۵۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های فرودگاهی و هندلینگ داده بود، گفت: به ما هنوز چیزی ابلاغ نشده و وزارت راه درباره رقم و نحوه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا اطلاع رسانی نکرده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی در شرایط سختی به سر می‌برند، اظهار امیدواری کرد که دولت هر چه سریع‌تر تسهیلات حمایتی کرونا را به فعالان صنعت هوانوردی پرداخت کند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه حتی مشخص نشده که به هر شرکت چه میزان تسهیلات پرداخت خواهد شد، افزود: امیدوارم اعطای تسهیلات مذکور وارد چرخه بروکراسی اداری و بانکی نشود و ارقام در نظر گرفته شده، سریع‌تر به دست شرکت‌های هواپیمایی برسد.

تکذیب آغاز مجدد پروازهای منطقه آزاد
وی درباره از سر گیری پروازهای گردشگری گفت: هنوز منطقه آزاد و شورای سلامت ورود به این جزیره را آزاد نکرده‌اند که پروازها از سر گرفته شود؛ در حال حاضر تنها ساکنان جزیره می‌توانند به این جزیره سفر کنند که آنها نیز باید قبل از پرواز، احراز هویت شده و تنها دسترسی آنها به خرید اینترنتی بلیت از ۵ شهر به این جزیره فعال است؛ باقی متقاضیان سفر به این جزیره امکان تردد به آن را ندارند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به لود پروازی (ضریب اشغال صندلی‌ها) پایین پروازهای مسافری، یادآور شد: فعلاً قابل پیش بینی نیست که پروازها تا چه زمانی با حداقل مسافر و تقاضای سفر انجام خواهد شد و ما هیچ چشم اندازی از زمان اتمام بیماری و ازسرگیری مجدد پروازها نداریم. در تمام دنیا هم همین مشکلات وجود دارد.


#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید