میزان/ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بدهی شرکت‌های هواپیمایی عمدتا مربوط به ایرلاین‌های خارجی بوده که از سوی سازمان هواپیمایی در حال پیگیری است.

مسعود اسعدی سامانی درباره رقم بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به مسافران اظهار کرد: موضوع بدهی این گونه که در رسانه‌ها مطرح شده نیست و شرکت‌های هواپیمایی با توجه به مشکلات و شرایط پیش آمده در تلاش هستند تا نسبت به استرداد مبلغ بلیت مسافران اقدام کنند.
وی افزود: بخش عمده استرداد مبلغ بلیت مسافران انجام شده است و رقم بدهی که از سوی رئیس انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری کشور اعلام شده مربوط به شرکت‌های های هواپیمایی خارجی است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمای گفت: متاسفانه بسیاری از ایرلاین‌های خارجی به تعهدات خود عمل نکردند و استرداد بلیت‌ها را به تعویق انداخته اند.
سامانی گفت: در حال حاضر بسیاری از ایرلاین‌های داخلی به تعهدات خود عمل کرده‌اند و در مواردی از آژانس‌های مسافرتی طلبکار نیز هستند.
وی افزود: موارد کمی نیز اگر در زمینه استرداد بلیط پرواز‌های داخلی وجود داشته باشد در حال پیگیری است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره نحوه پیگیری استرداد بلیط پرواز‌های خارجی گفت: این موضوع باید از سوی سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به ارتباط با نمایندگان ایرلاین‌های خارجی انجام شود که در حال انجام است.
گفتنی است، حرمت‌الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری کشور اعلام کرد: با بررسی‌های میدانی و محاسبات دقیق صورت گرفته مشخص شد که بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان پول مردم نزد ایرلاین‌ها مانده و از این رقم فراتر نیز در اختیار هتل‌ها و مراکز رفاهی باقی مانده است.
وی گفته بود این بدهی ایرلاین‌ها به مردم مربوط به مشکلات اخیر و عدم امکان سفر به دلیل کرونا و کنسلی سفر است.
رفیعی اعلام کرد: انجمن دفاتر مسافرتی و گردشگری نمی‌تواند این هزینه مردم را از ایرلاین‌ها پس بگیرد و بار‌ها این موضوع از مراجع ذی ربط پیگیری شده است.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید