فارس/ در حالی که متوسط تعداد مسافران پروازها در آمریکا حدود 20 نفر است، شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی در مجموع ماهانه برای ادامه فعالیت خود 10 میلیارد دلار هزینه می‌کند.

به گزارش رویترز،‌ شیوع ویروس کرونا باعث شده تا متوسط تعداد مسافران در هر پرواز داخلی در آمریکا به حدود 20 نفر برسد.
علیرغم نبود مسافر، تداوم فعالیت برای شرکت‌های آمریکایی که مجبور هستند پروازهای خود را همچنان برقرار نگه دارند ماهانه 10 میلیارد دلار آب می‌خورد.
گروه شرکت‌های هواپیمایی آمریکا که شامل 4 شرکت بزرگ خودروسازی دلتا ایرلاینز، یونایتدایرلاینز، امریکن ایرلاینز و ساوت وست ایرلاینز است اعلام کرده علیرغم آنکه سه هزار فروند از هواپیماهای این شرکت‌ها زمین گیر شده و عملا آنها با 50 درصد ظرفیت خود در حال پرواز هستند اما هنوز متوسط تعداد مسافران در هر پرواز داخلی در آمریکا 17 نفر و در هر پرواز خارجی 29 نفر است.
نیکلاس کالیو، دبیر این گروه، که قرار است اعلام کند که به خاطر شیوع کرونا از صنعت هواپیمایی آمریکا که 3 ماه پیش شاهد آن بودیم فقط یک سایه باقی خواهد ماند.
بنا به آنچه که کالیو قرار است در جلسه استماع سنا مطرح کند تعداد رزرو بلیت در آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته صد در صد کاهش یافته است.
این گروه ایرلاین‌ها هشدار دادند در صورتی که آنها ملزم شوند پول بلیت‌های خریداری شده حتی آنها که غیرقابل استرداد هستند را به مسافران بازگردانند این مسئله باعث منفی شدن نقدینگی و احتمالا ورشکستگی شرکت‌ها، می‌شود.
دولت آمریکا شرکت‌های هواپیمایی این کشور را ملزم کرده در صورتی که بخواهند از کمک‌های دولتی بهره‌مند شوند باید پروازهای خود را برقرار نگه دارند.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید