خراسان/ معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه 21 اردیبهشت ماه، به پیشنهاد وزارت صمت، بخش هایی از آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو را اصلاح کرد.
بر این اساس، در روش های پیش فروش عادی و مشارکت در تولید، سود مشارکت با تشخیص وزارت براساس شرایط بازار و حداکثر تا سقف سود سپرده یک‌ساله نظام بانکی تعیین خواهد شد. از سوی دیگر، در روش های پیش فروش عادی و مشارکت در تولید، حداقل سود انصراف، از «حداکثر 3 درصد کمتر از نرخ سود سپرده یک ساله نظام بانکی» به «3 درصد کمتر از سود مشارکت مندرج در قرارداد» اصلاح شده است.
این مصوبه حاکی از آن است که فروش فوق‌العاده به عنوان روشی که شرایط آن مشابه با روش «سفارش تعداد محدود» است، شناخته خواهد شد و به این نوع فروش که حداکثر تاریخ تحویل آن برای خودروهای تولید داخل سه ماهه است، سود انصراف تعلق نمی گیرد. اما در صورت تاخیر، تولید کننده باید ماهانه 3 درصد تاخیر در تحویل را جبران کند.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید