ایرنا/ جانشین فرمانده نیروی انتظامی از افزایش ۴۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری اقدامات خوبی در حوزه مقابله با مواد مخدر از آن سوی مرزها تا عمق خاک کشور انجام شده است که می‌توان یک نمونه آن را کشف یک محموله بزرگ سه تن و ۳۳۱ کیلوگرمی مواد مخدر در غرب استان تهران نام برد. این محموله از منطقه شرق کشور رصد شد و با توجه به تاکتیک های به کار گرفته شده برای دستگیری اعضای باند، این عملیات در محور شهریار-رباط کریم با اقتدار کامل اجرا و به کشف و دستگیری ۲ سوداگر مرگ منجر شد.
وی افزود: با توجه به برآوردها در سه ماهه نخست سال جاری، بیش از ۳۰۰ تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که ۷۸ درصد آن در منطقه شرق کشور و مابقی در سایر نقاط بوده است.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: ملت ها و کشورهای غربی و اروپایی باید قدردان زحمات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران باشند.
سردار رضایی با اشاره به تقدیم سه هزار و ۸۰۰ شهید در راه مبارزه با موادمخدر از سوی ناجا، اظهار داشت: پس از حضور ۲۰ ساله غربی ها در کشوری مانند افغانستان که به گفته خودشان در آن زمان ۲۰۰ تن مواد مخدر تولید و حمل می شده، این مقدار اکنون به بیش از ۹ هزار تن رسیده است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کارگیری تجهیزات روز دنیا در کشور از جمله پهپادها، کوادکوپترها و سگ های موادیاب توسط نیروی انتظامی برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و اشرار، تصریح کرد: در مرزهای کشور بیش از یک میلیارد دلار برای جلوگیری و پیشگیری از هرگونه تعرض هزینه شده است.
وی با اشاره به گفته سازمان های بین المللی که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست در بحث مبارزه با موادمخدر را دارد، افزود: مقابله و مبارزه با موادمخدر به ویژه در مرزهای شرقی کشور از اولویت‌های کلان ناجا است.