تجارت نیوز/ در مرحله پیش‌گشایش بورس یکشنبه ۱۵ تیرماه، اگر چه نمادهایی چون وآیند و شپنا با صف خرید چندصد میلیونی همراه هستند اما جو غالب بر بازار جو عرضه است و احتمالا امروز از نیمه دوم بازار شاهد بازگشت شاخص کل به روند صعودی خواهیم بود.

در آغاز مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز یکشنبه، اگر چه صف‌های خرید در نمادهایی چون وآیند، شپنا و خگستر مشاهده می‌شود و نمادهایی چون فولاد و فملی نیز در محدوده مثبت متقاضی دارند اما تعداد نمادهایی که در محدوده منفی و صف فروش با فشار عرضه همراه هستند نیز بسیار زیاد است و به نظر می‌رسد بورس امروز شروعی متعادل و رو به منفی داشته باشد. در طرف عرضه نیز شاهد صفهای فروش چندده میلیونی در نمادهایی چون وپارس، سامان و وصنعت هستیم.
این در حالی است که روز گذشته شاخص کل اگر چه رشدی ۶ هزار واحدی را به ثبت رساند اما شاخص کل هم وزن منفی بود و این موضوع نشان از جو فروش در بازار سهام روز گذشته داشت.

همچنین بر اساس اعلام ناظر بازار زمان معاملات نماد سیتا از ساعت ۱۲ و ۳۵ تا ۱۳ و ۳۵ و همچنین نمادهای خودرو و خساپا از ساعت ۱۳ و ۴۵ تا ۱۴ و ۴۵ خواهد بود.

معاملات امروز بورس در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که به گفته یک کارشناس بورسی احتمالا امروز از نیمه دوم بازار شاهد بازگشت شاخص کل به روند صعودی خواهیم بود.