تسنیم/ معاون وزیر راه با اشاره به آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار ــ زاهدان به‌عنوان طولانی‌ترین خط آهن در دست اجرای کشور، گفت: ریل، تجهیزات و ادوات این پروژه تماماً ایرانی است.

خیرالله خادمی با اشاره به این که ریل گذاری خط آهن زاهدان-چابهار فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء و مسئولان استان سیستان و بلوچستان آغاز می شود، اظهار کرد: این خط ریلی طولانی ترین مسیر ریلی در دست اجرای کشور است که ریل گذاری خواهد شد.

وی با بیان این که طول این مسیر از چابهار تا زاهدان حدود 628 کیلومتر است، افزود: با احتساب خطوط فرعی و ایستگاهی 740 کیلومتر در این مسیر ریل گذاری صورت می گیرد.

وی ادامه داد: عملیات زیرسازی 60 درصد این پروژه انجام شده است. بخشی از عملیات زیرسازی این خط ریلی به طول 100 کیلومتر از زاهدان به سمت خاش انجام شده که عملیات روسازی و ریل گذاری این مسیر همزمان با عملیات زیرسازی در بخش های دیگر آن فردا شروع می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به این که این پروژه بزرگ ترین مسیر ریلی در حال اجرای کشور است که موثرترین پروزه ریلی هم در داخل شبکه و هم ترانزیت آسیای میانه و افغانستان به شمار می رود، گفت: یکی از مهم ترین اهداف اجرای خط آهن چابهار-زاهدان اتصال بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران به شبکه ریلی است. این پروژه بخشی از کریدور شمال-جنوب در شرق کشور است که چابهار را به مشهد مقدس و سرخس متصل می کند.

خادمی تاکید کرد: با این اقدام در سواحل مکران که از محرومیت رنج می برد و تاکید بر توسعه اقتصادی آن است، زمینه خوبی برای توسعه به وجود می آید. علاوه بر این زیرساخت های مورد نیاز برای ترانزیت از بندر چابهار به سمت آسای میانه و به خصور افغانستان فراهم خواهد شد.

وی یکی از مهم ترین ویژگی های این پروژه را تامین ریل مورد نیاز از طریق کارخانه ذوب آهن اصفهان عنوان کرد و افزود: این اقدام ارزنده علاوه بر این که از خروج ارز جلوگیری می کند باعث اشتغالزایی خوبی شده است.

وی با بیان این که تراورس و سایر ادوات ریلی مورد نیاز این پروژه نیز تولید ایران است در پاسخ به این پرسش که ریل گذاری خط آ]ن زاهدان تا خاش چقدر زمان می برد، اظهار کرد: ریل گذاری پروژه به صورت مکانیزه انجام می شود و حداقل روزانه یک کیلومتر تا 1.5 کیلومتر خواهد بود. البته ما رکورد 2.2 کیلومتر ریل گذاری را در راه آهن همدان داریم. ضمن این که همزمان با ریل گذاری به صورت مداوم زیرسازی و روسازی تکمیل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که تاکنون 1700 میلیارد تومان در این پروزه هزینه شده و برای تکمیل آن 4000 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است، گفت: منابع مورد نیاز برای این پروژه به طور کامل از محل تملک دارای و سرمایه ای کشور تامین می شود. اما برای تسریع در عملیات اجرایی پروژه دولت درخواست تزریق منابع را از صندوق توسعه ملی کرد که رهبر معظم انقلاب سال گذشته با این درخواست موافقت کردند.

خادمی ادامه داد: اولین قسط صندوق توسعه ملی به پروزه ترزیق شده و باعث تسریع عملیات اجرایی در کل پروژه شده است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه بدون محدودیت منابع مالی تامین شده و قرارگاه خاتم الانبیاء به شدت و با سرعت عملیات اجرایی ره آهن چابهار- زاهدان را پیش می برد.