آخرین خبر/ قیمت طلا و سکه که در روزهای اخیر همزمان با افزایش قیمت ارز، رکوردهای نجومی را ثبت کرده بود از صبح امروز وارد سیر نزولی شده و قیمت آن نسبت به صبح کاهشی 795 هزار تومانی را تجربه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه از 10 میلیون و 343 هزار تومان صبح امروز به 9 میلیون و 548 هزار تومان در آخرین معاملات کاهش یافته و قیمت آن در یکی دو ساعت گذشته 795 هزار تومان کاهش را تجربه کرده است.
هم‌اکنون قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 9 میلیون و 548 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 9 میلیون و 70 هزار تومان است.
همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 153 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 973 هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 532 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.
ضمن اینکه قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 928 هزار و 800 تومان است و هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1779.53 دلار معامله می‌شود.


به گزارش تسنیم، از جمله دلایل کاهش قیمت سکه و طلا در بازار کاهش قیمت ارز و البته کاهش تقاضاست؛ ‌آن‌طور که محمد کشتی‌آرای نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید؛ همزمان با ریزش قیمت‌ها، تقاضای سفته‌بازی که در روزهای اخیر زیاد شده بود،‌ کاهش یافته است.
گفتنی است با خروج سفته‌بازی از بازار طلا و سکه؛ حباب سکه از یک‌میلیون و 300 هزار تومان دیروز به 750 هزار تومان در معاملات پایانی امروز رسیده است.

آخرین وضعیت قیمت ارز در بازار
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، دلار هم اکنون در بازار با قیمت 21 هزار و 847 تومان و یورو با قیمت 24 هزار و 202 تومان معامله می‌شود.


به گزارش تسنیم، همزمان با ریزش قیمت‌ها در بازار ارز تقاضا برای خرید ارز کاهش یافته است و اکثر افراد از ترس ریزش بیشتر قیمت‌ها، فروشنده شده‌اند.
طی روزهای اخیر نرخ ارز به‌دلیل رشد نقدینگی در درجه اول، و به‌دلیل سیاست انبساطی ناشی از کاهش نرخ ذخیره قانونی از 11 به حدود 7 درصد برای تأمین مالی کرونا، تشدید تحریم‌ها و‌ محدودیت‌های تجاری کرونا، رقم‌های جدید و بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند و می‌رود که ضربه دیگری بر پیکر نحیف اقتصاد ایران فرود آید.
البته همزمان بانک مرکزی تلاش دارد نوسانات بازار ارز را مدیریت کند؛ بر همین اساس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی که شب گذشته منتشر کرد، نوشت: با فروکش کردن تدریجی تقاضاهای تجمیع‌شده ماه‌های قبل، و افزایش عرضه در نیما [نرخ ارز] تعدیل خواهد شد.
همتی همچنین از افزایش قابل توجه صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی و صادرات غیرنفتی و خبرهای مثبت از آزادشدن منابع مسدودی بانک مرکزی خبر داد و تأکید کرد که این فرایند روند تأمین ارز را متحول خواهد کرد.
وی همچنین خط‌ونشانی برای صادرکنندگانی که هنوز ارز خود را بازنگردانده‌اند کشید و تأکید کرد: فرصت برای برگرداندن میلیاردها دلار ارز صادراتی در دو هفته آتی پایان می‌یابد، این فرصت به‌هیچ‌وجه تمدید نخواهد شد. از فردا، با هماهنگی بانک مرکزی، قوه محترم قضائیه، وزارت صمت و نهادهای نظارتی، صادرکنندگانی که تاکنون تعهد خود را ایفا نکرده‌اند، در لیست‌های ده‌نفره برای توضیح درمورد نحوه ایفای تعهدات دعوت می‌شوند.
رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرده است: امروز نیز ریسک بازار ارز برای سرمایه‌گذاری به‌شدت افزایش پیدا کرده است و من نیز وظیفه دارم این را به فعالان اقتصادی گوشزد نمایم.