تسنیم/ مبادلات تجاری آمریکا و ایران در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل نصف شد و به ۲۰ میلیون دلار رسید.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 5 ماهه نخست سال جاری میلادی نصف شده است.

مبادلات تجاری دو کشور در 5 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 40.9 میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 20 میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا می امسال 17.1 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 57 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا می 2019 بالغ بر 40 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در 5 ماهه نخست امسال با رشد 122 درصدی به 2.9 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 0.9 میلیون دلار بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه 168 و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه 174 را به خود اختصاص داده است.