صدا و سیما/ قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از فاکتور و واگذاری ۹ هزار دستگاه خودروی فروش فوق‌العاده به مشتریان خبر داد.

تحویل ۹ هزار خودروی فروش فوق العاده تا امروزبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما آقای محسن ناقدی برادران در نشست خبری افزود: از ۱۵ هزار دستگاه خودروی طرح فروش فوق العاده به مناسبت عید سعید فطر تا امروز حدود ۹ هزار دستگاه خودرو فاکتور و تحویل مشتریان شده و امیدواریم بعد از تحویل خودرو‌های فروش فوق العاده بتوانیم فروش بعدی را انجام دهیم.
قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش با بیان اینکه خلق ارزش افزوده برای مشتریان هدف ما در ایران خودرو گفت: از ۲۵ آبان سال گذشته تاکنون هیچگونه تعهد معوق خودرویی نداشتیم و تاکنون همه فروش‌های فوق‌العاده خودرویی را قبل از زمان تعهد به مشتریان تحویل دادیم یعنی در حوزه فروش فوق العاده تاکنون به همه تعهدات خود عمل کردیم.

رشد ۳۱ درصدی تولید در ایران خودرو
قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش گفت: از ابتدای امسال تا امروز ۱۴۲ هزار دستگاه خودرو در این گروه تولید شده که در مقایسه با پارسال ۳۱ درصد رشد داشته است.
آقای محسن ناقدی در نشست خبری افزود: از این میزان تولید ۹۵ هزار دستگاه تحویل مشتریان شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: مجموع تعهدات معوق این خودروساز از شهریور پارسال که ۲۰۰ هزار عدد دستگاه خودرو بود امروز به ۵۰ هزار دستگاه کاهش یافته است.
وی ادامه داد: مشتریان بخش قابل توجهی از خودرو‌های مونتاژی تولیدی یعنی دانگ فنگ، سوزوکی و تندر ۹۰ که به دلیل تحریم‌ها تولید نمی‌شود تعیین تکلیف شدند و برای بقیه مشتریان به دنبال برنامه‌های فروش جایگزین هستیم.
قائم مقام ایران خودرو در امور بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش گفت: با توجه به تعداد زیاد رقبای خودروی k ۱۳۲ از نظر ابعادی و قوای محرکه، در تلاش هستیم تا با کمترین هزینه این طرح را به سرانجام رسانده و قیمت رقابتی برای آن ارائه کنیم.
آقای ناقدی اضافه کرد: تولید این خودرو با فناوری‌های روز و طراحی‌های جدید انجام می‌شود که هزینه‌های بالایی داشته است.
وی گفت: اجرای کامل استاندارد‌های ۸۵ گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد دیگر نکته‌ای است که در طراحی و تولید این خودرو در دستور کار قرار گرفته است که هزینه‌های خاص خود را دارد.
وی افزود: با این حال مهندسی قیمت در این خودرو نیز لحاظ خواهد شد و با قیمت رقابتی به دست مشتریان خواهد رسید.
ناقدی ادامه داد: مشارکت بیش از ۶۰ هزار نفر در برنامه پیش ثبت‌نام این خودرو نشان داد مردم از قیمت‌گذاری آن ناراضی نیستند.
وی اضافه کرد: قیمت‌های ارائه شده در برنامه پیش فروش اخیر ایران خودرو، علی الحساب بوده و قیمت نهایی در زمان تحویل توسط دستگاه‌های متولی تعیین خواهد شد و ایران خودرو موظف است بر اساس آن قیمت‌ها تحویل دهد.