میزان/ به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری شرکت‌های هواپیمایی برای حفظ سلامت مسافران پذیرایی از پروازهای داخلی را حذف کرده اند.

شیوع بیماری کووید ۱۹ از اسفندماه بسیاری از پرواز‌های خارجی را کنسل کرد و پرواز‌های داخلی نیز با اُفت قابل توجهی روبرو گردید.

یکی از موضوعاتی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در پرواز‌های داخلی اجرا شد حذف کترینک‌ها بوده است که موضوع را از مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری جویا شدیم.
در همین زمینه رضا جعفرزاده در گفت و گو با میزان درباره حذف کترینگ پرواز‌ها اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی برای حفظ سلامت مسافران کترینگ را حذف کرده اند.
وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی در ازای ارائه کترینگ به مسافران بسته‌های بهداشتی تحویل می‌دهد و به ضدعفونی کردن هواپیما‌ها می‌پردازند.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور کترینگ پرواز‌ها در مسیر‌های کوتاه حذف شده است و در پرواز‌های خارجی و طولانی هنوز ارائه کترینگ پابرجاست.
جعفرزاده تصریح کرد: هزینه ضدعفونی کردن هواپیما‌ها و به کارگیری نیرو برای این کار رقم قابل توجهی می‌شود و شرکت‌های هواپیمایی نیز در این زمینه حذف کترینگ پرواز‌ها را در دستور کار قرار داده اند.

وی افزود: برای اطمینان بیشترو جلوگیری از تماس‌هایی که منجر به گسترش بیماری می‌شود حذف کترینگ‌ها اجرایی شده است.
همچنین در این رابطه مسعود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با میزان در خصوص حذف کترینک‌ها اعلام کرد: به جای کترینگ در پرواز‌ها ماسک، دستکش و دستمال ضدعفونی کننده به مسافران توزیع می‌شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: شرکت‌های هواپیمایی خارجی اگر کترینگ ارائه می‌دهند پول آن را از مسافران دریافت می‌کنند و، اما شرکت‌های هواپیمایی داخلی هزینه‌ای بابت کترینگ از مسافران دریافت نمی‌کنند.

وی افزود: به لحاظ بهداشتی نمی‌توان غذای سرد و یا گرم به مسافران ارائه شود چراکه ممکن است فرد را در معرض خطر بیماری قرار دهد.

حذف کترینگ در پرواز‌ها دستور ستاد ملی کرونا نیست
اسعدی سامانی با بیان اینکه حذف کترینگ‌ها دستور ستاد ملی کرونا نبوده اظهار کرد: براساس نظر پزشک هوایی که اقلام کترینگ‌ها را تعیین می‌کنند توزیع غذای سرد و گرم در داخل هواپیما ممکن است خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد و به همین دلیل کترینگ‌ها در مسافت‌های کوتاه حذف شده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: در پرواز‌های طولانی بالای یک ساعت و نیم و پرواز‌های خارجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کترینگ داده می‌شود.