تسنیم/ سهامداران شرکت‌های لیزینگ رایان سایپا، صنایع شیمیایی سینا و گروه صنعتی بوتان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شرکت‌‌های پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و کشت و صنعت دشت خرمدره هم در فرابورس بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 12هزار و 347واحدی در ارتفاع یک میلیون و 741هزار و 296واحدی به کار خود پایان داد و تعداد 9میلیارد و 511میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 16هزار و یک میلیارد تومان در یک میلیون و 665هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
بر این اساس سهامداران شرکت‌های لیزینگ رایان سایپا، صنایع شیمیایی سینا و گروه صنعتی بوتان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار و در مقابل سهامداران شرکت‌های داروسازی فارابی، کارخانجات تولید شیشه رازی و قند اصفهان نیز بیشترین افت را در سبد سهام خود داشتند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 433میلیون ورقه به‌ارزش 6هزار و 923میلیارد تومان در 762هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 7واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 167واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و کشت و صنعت دشت خرمدره افزایش قیمت را داشتند و در مقابل انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌‌های پخش البرز، دامداری تلیسه نمونه و صنایع غذایی مینو شرق هم بیشترین افت قیمت را شاهد بودند.