میزان/ نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: بر اساس رایزنی‌هایی که صورت گرفت مقرر شد در جلسه این هفته دولت مصوبه افزایش حق مسکن مورد بررسی قرار گیرد.تاریخ انتشار: 10:42 - 29 تیر 1399

حدود ۴۰ روز از تصویب افزایش حق مسکن کارگران برای سال ۹۹ در شورای عالی کار می‌گذرد، اما همچنان از تصویب آن در هیئت دولت خبری نیست و کارگران همچنان در انتظار تایید مصوبه شورای عالی کار از سوی دولت هستند.

بر اساس مصوبه شورای عالی کار حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته که برای اعمال بر روی حقوق کارگران نیازمند تصویب هیئت وزیران است.

علی رغم تاخیر در تایید این مصوبه از سوی هیئت دولت، اما نامه وزیر کار درباره زمان اعمال افزایش حق مسکن نیز با حاشیه‌های زیادی همراه بود.

در حالی که کارگران معتقدند باید این افزایش از ابتدای سال جاری اعمال شود، اما نامه‌ای که وزیر کار به هیئت دولت ارسال کرده خواستار اعمال افزایش حق مسکن از ابتدای تیرماه شده که با اعتراض جامعه کارگری همراه شد.

جامعه کارگری معتقدند به دلیل این که حق مسکن جزو دستمزد سال ۹۹ است دولت باید اجرای آن را از ابتدای سال ۹۹ مصوب کند، اما نامه‌ای که وزیر کار به دولت فرستاد درخواست اجرا از ابتدای تیرماه کرده است و این موضوع چالشی برای سه جانبه گرایی است که مورد اعتراض نمایندگان کارگری واقع شد.

فرامرز توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با میزان درباره آخرین وضعیت مصوبه افزایش حق مسکن گفت: هنوز اتفاقی در این باره نیفتاده و منتظر تایید هیئت دولت در این باره هستیم.

وی افزود: بر اساس رایزنی‌هایی که صورت گرفت مقرر شد در جلسه این هفته دولت این مصوبه بررسی خواهد شد.

توفیقی تصریح کرد: تا پایان هفته منتظر تایید مصوبه خواهیم ماند و اگر دولت بررسی نکرد مجددا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar