میزان/نائب رئیس اتحادیه طلاوجواهر از عرضه هر انس طلا با نرخ بی سابقه ۲۰۳۵ دلار در بازار جهانی خبر داد.
 
محمد کشتی آرای اظهار کرد: برای اولین بار انس جهانی طلا با عبور از مرز ۲۰۰۰ دلار به عدد ۲۰۳۵ دلار رسیده است.
وی با اشاره به اینکه اوج قیمت طلا طی سال‌های گذشته، سال ۲۰۱۱ میلادی با نرخ ۱۸۳۰ دلار بوده است، گفت: کارشناسان اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی را برای عبور طلا از نرخ ۲ هزار دلار پیش بینی میکردند، اما در پی تحولات اخیر منطقه خاورمیانه سرعت افزایش قیمت دلار، از پیش بینی‌ها سبقت گرفت.

نایب رئیس اتحادیه طلاوجواهر همچنین در خصوص قیمت طلا در بازار ایران گفت: امروز با وجود ثبات نسبی در بازار ارز به دلیل افزایش قیمت جهانی طلا، در بازار ایران هرمثقال طلا به قیمت ۴ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان، و هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۱۱ هزارتومان رسید.
وی همچنین با اعلام اینکه امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با افزایش حدود ۳۰۰ هزار تومانی، ۱۱ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان داد و ستد شد، گفت: نیم سکه, ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان قیمت در بازار فروخته شد.
همچنین بررسی بازار ارز امروز ۱۵ مرداد ۹۹ نشان می‌دهد که نرخ خرید و فروش دلار در صرافی ملی نسبت به روز گذشته روند افزایشی داشته است.
نرخ خرید دلار امروز با رقم ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان و نرخ فروش با رقم ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد شد.

همچنین یورو نیز امروز برای خرید با قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان و برای فروش با رقم ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان مورد معامله قرار گرفت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar