باشگاه خبرنگاران/ مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور از پیش بینی تولید ۱۱ میلیون تن شیر خام با وجود افزایش هزینه‌های تولید خبر داد.

سعید سلطانی سروستانی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه شیر و گوشت وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به انباشت دام در واحد‌های دامداری و دستور ستاد تنظیم بازار برای خرید گوشت، کارها به کندی پیش می‌رود.  با وجود آنکه قیمت خرید گوشت از دامداران غیرکارشناسی است، از این رو خواستار اصلاح نرخ هستیم.

سلطانی سروستانی قیمت تمام شده هر کیلو دام سبک را بدون احتساب سود ۳۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که هر کیلو دام سبک با نرخ ۳۳ هزار تومان از دامداران خریداری می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور ادامه داد: در حال حاضر دامداران ۶۰ تا ۷۰ درصد نهاده مورد نیاز را از بازار آزاد و مابقی را با نرخ مصوب خریداری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب ۲ هزار و ۹۰۰ تومانی شیر خام جوابگوی هزینه تولید نیست، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت منطقی هر کیلو شیر خام ۳ هزار و ۳۰۰ تومان است که متاسفانه علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته، قیمت خرید از دامداران اصلاح نشده است.

پیش بینی تولید ۱۱ میلیون تن شیرخام تا پایان سال
سلطانی ادامه داد: با وجود افزایش هزینه‌های تولید پیش بینی می‌شود که تولید شیر خام به ۱۱ میلیون تن برسد که اگر در سال جهش تولید مسئولان به اصلاح قیمت خرید توجه نکنند، شاهد افت تولید و استمرار زیان دامداران خواهیم بود.

مدیر عامل اتحادیه دامداران در پایان از انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ها خبر داد و گفت: پشتیبانی امور دام تقاضای خرید ۴۰ هزار تن  گوشت را از دامداران کرده است که در صورت اصلاح نرخ، دامداران مشکلی در عرضه ندارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar