تسنیم/ مبادلات تجاری آمریکا و ایران در ۶ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۴۸درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۳.۸میلیون دلار رسید.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 6 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 48 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در  6 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 45.9 میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 23.8 میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا ژوئن امسال 20.8 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 53 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا ژوئن 2019 بالغ بر 44.9 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در 6 ماهه نخست امسال با رشد 3 برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 3 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 1 میلیون دلار بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه 171 و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه 177 را به خود اختصاص داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar