خانه ملت/عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.
 
آرا شاوردیان با اشاره به افزایش قیمت لاستیک در بازار در چند ماه اخیر، گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر قیمت لاستیک افزایش بسیاری پیدا کرده و این مسئله مشکلاتی را برای مردم به ویژه رانندگان ایجاد کرده است.

افزایش قیمت لاستیک تاثیر گسترده ای بر حوزه حمل و نقل دارد
نماینده ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تامین و تنظیم بازار لاستیک به عهده وزارت صمت است، افزود: افزایش قیمت لاستیک تاثیر گسترده ای بر حوزه حمل و نقل دارد، از این رو مدیریت این بازار بسیار ضروری است، البته اعضای کمیسیون عمران مجلس بر این بخش نظارت جدی دارند.

لزوم تخصیص ارز برای رفع مشکل کمبود لاستیک در بازار
وی بر لزوم تخصیص ارز برای رفع مشکل کمبود لاستیک در بازار تاکید کرد و گفت: به نظر می رسد که در حال حاضر اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.
شاوردیان ادامه داد: البته در بخش، ثبت سفارش، واردات و توزیع لاستیک و همچنین قیمت تعزیراتی و احتکار لاستیک مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar