تسنیم/ امروز سهامداران شرکت‌های بانک تجارت، سرمایه‌گذاری غدیر و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، کشاورزی و دامپروری بینالود و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 44هزار و 227واحدی، در ارتفاع 2 ‌میلیون و 78هزار و 420واحد به کار خود پایان داد و بیش از 9میلیارد و 43میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 17هزار و 61میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 958هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های بانک تجارت، سرمایه‌گذاری غدیر و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه دارویی برکت، داروسازی اسوه و شیمی دارویی داروپخش بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم معامله 2میلیارد و 815میلیون ورقه به‌ارزش 7هزار و 235میلیارد تومان در 851هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 413واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 535واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، کشاورزی و دامپروری بینالود و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بیمه معلم و دامداری تلیسه نمونه  بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar