تسنیم/ وزیر راه با بیان اینکه ۴۰۰ هزار واحد مشکونی در طرح ملی مسکن در کشور ساخته می‌شود از شناسایی افراد فاقد مسکن در تمام کشور خبر داد.


محمد اسلامی در اراک، اظهار داشت: در تمام کشور حوزه‌های مسکن فعال است و وجود التهاب و حباب در بازار مسکن ارتباطی با بخش مسکن ندارد و بازارهای موازی بر قیمت مسکن تاثیر می گذارد.
وی افزود: افزایش قیمت‌های کالاهای موجود در بازار نیز تابع بازارهای موازی اعم از ارز و طلا است و برای وزرات راه و شهرسازی جامعه هدف دارای اهمیت بسیار زیادی است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تا دهک‌های هفت جامعه در برنامه‌ریزی اقدام طرح ملی مسکن قرار گرفته‌اند و برای دهک‌های یک و دو جامعه با مشارکت سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، بسیج سازندگی، بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان و سایر دستگاه های اجرایی 200 هزار واحد در سطح کشور درنظر گرفته شده است.

اسلامی تصریح کرد: 400 هزار واحد برای طرح ملی مسکن درنظر گرفته شده که در تمام کشور برای این طرح ثبت نام به عمل آمده و از این رقم 20 هزار واحد متعلق به استان مرکزی است و طرح‌های ساخت آن آغاز شده است.

خبر خوش وزیر راه درباره وام ودیعه مسکن مستأجران
وی بیان کرد: افراد در تمام کشور در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و پروژه‌ها نیز در تمام کشور آغاز شده است و طبق برنامه های در نظر گرفته شده مردم می توانند صاحب مسکن شوند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تاکنون در طرح اقدام ملی مسکن یک میلیون و 600 هزار نفر فاقد مسکن ثبت نام کرده اند و از این تعداد 930 هزار نفر پرونده های اولیه خود را تشکیل داده اند و حدود 430 هزار نفر پرونده‌هایشان تکمیل شده است.

اسلامی عنوان کرد: ثبت نام افراد در طرح اقدامی ملی مسکن سبب شد افراد فاقد مسکن در تمام کشور شناسایی شدند و طرح اقدام ملی مسکن  شامل افراد شاغل و بازنشسته که بازنشستگان، جوانان و عروس و دامادها در اولویت وزرات راه و شهرسازی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar