میزان/نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت: امسال تولید نارنگی نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد، اما پیش بینی می‌شود با کاهش نسبی تولید پرتقال روبرو شویم.


مجتبی شادلو در خصوص وضعیت تولید مرکبات در سال جاری اظهار کرد: امسال در تولید پرتقال تغییر چندانی رخ نداده است، اما در زمینه تولید نارنگی نسبت به سال قبل با رشد قابل توجهی روبرو خواهیم شد.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران در مورد دلایل کاهش تولید پرتقال در سال جاری گفت: درختان میوه در سال ظرفیتی دارند و با توجه به اینکه سال گذشته تولید مرکبات به ویژه پرتقال با رشد چشمگیری روبرو شد امسال پیش بینی می‌شود تولید پرتقال همانند سال گذشته افزایش پیدا نکند.
وی با اشاره به خطر شیوع آفت مگس مدیترانه گفت: این موضوع نگرانی‌های را به همراه دارد چراکه باعث افزایش ضایعات و کاهش ماندگاری مرکبات در سردخانه‌ها می‌شود و در مجموع تولید مرکبات را حدودی کاهش می‌دهد.

شادلو در توضیح قیمت مرکبات در سال جاری گفت: بیش از یک ماه تا برداشت مرکبات زمان باقی است و قیمت‌ها هنوز مشخص نشده است.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت: قیمت گذاری باید براساس تورم برآورد شود و با توجه به افزایش هزینه‌های تولید اعم از قیمت نهاده ها، هزینه‌های مکانیزاسیون و نیروی انسانی پیش بینی می‌شود قیمت‌ها بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: برحسب تولید مطلوب مرکبات در کشور همواره فرصت صادرات این محصول در کشور وجود دارد و پیش بینی می‌شود امسال روند صادرات مناسب باشد و بتوان از این فرصت به نفع اقتصاد کشور بهره برد.

شادلو گفت: نارنگی پیش رسی که در بازار عرضه شده به نام نارنگی ژاپنی معروف است و با اینکه هنوز به رنگ و طعم طبیعی خود نرسیده است، اما مشتری خاص خود را دارد که به زودی با افزایش ورود نارنگی به بازار شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar