باشگاه خبرنگاران/ حسام الدین سراج، خواننده مطرح کشور گفت: موسیقی و هنر با مذهب تعارض و منافاتی ندارد، اما به نظر برخی بزرگان جای شبهه دارد.
حسام الدین سراج این خواننده مطرح کشور در حاشیه برگزاری اجرای صحنه‌ای موسیقی ایرانی و در جمع اصحاب رسانه، افزود: خراسان خطه ادب و هنر و سرزمین بزرگان شعر و موسیقی است.

وی ادامه داد: باتوجه به شکسته شدن سد اجرای کنسرت در مشهد، لازم است این اتفاق به نحو صحیحی ادامه پیدا کند تا ریشه فرهنگ ملی، ادبیات و موسیقی فراموش نشود.

سراج بیان کرد: این سرزمین ویژه است و امید میرود تا درآینده برنامه‌های سازنده و مفیدی داشته باشد.

وی گفت: هنرمند دارای شاخصه‌های خاص خودش است و باید راه را برای اجرای هنر او باز گذاشت، اگر مسیر هنرمندان رو ببندیم بدون شک او از جای دیگری سر بر می‌آورد.

در ادامه این نشست، سرپرست گروه بامداد در مشهد بااشاره به اینکه برگزاری موسیقی در یک شهر نیاز به اعتماد سازی دارد، گفت: ما با جلب اعتماد مسئولان این شهر و رعایت اصول توانستیم 3 روز کنسرت سنتی را به اجرا دربیاوریم.

سیدسالار مرتضوی افزود: نبود هنر در یک شهر موجب ایجاد پرخاشگری، نزاع و ناامنی می‌شود لذا برگزاری برنامه‌های هنری، روح شهر را تلطیف می‌کند.

وی موسیقی را غذای روح دانست و افزود: کار هنری در شهری مانند مشهد نیاز به هویت شناسی آن شهر دارد که هویت شهر مشهد حرم علی بن موسی الرضا (ع) است و ما باید این مهم را درک کنیم.

گفتنی است؛ اجرای صحنه‌ای موسیقی ایرانی در روز‌های 28، 29 و 30 تیرماه جاری توسط استاد حسام الدین سراج در آمفی تئاتر موسسه همدم (فتح المبین) به اجرا درآمد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar