خراسان/ «ماوا» طرح جدیدی برای تولید موسیقی دارد؛ این مرکز که آلبوم «حالا که می‌روی»‌اش با صدای محمد معتمدی، جزو یکی از شناخته‌ شده‌ترین تولیدات موسیقایی‌ به شمار می‌رود، قرار است از این به بعد، چهارشنبه‌های هر هفته، قطعه موسیقی عاشقانه ای با هشتگ «با هم تا همیشه» را منتشر کند. به گفته روابط عمومی این مرکز، در تولید این قطعات سعی بر این بوده است به لحظات ناب زندگی و نقاط قوت یک زندگی مشترک و متعهدانه پرداخته شود تا در موقعیت‌های حساس زندگی، بتواند در دلگرمی و تحکیم روابط عاشقانه خانواده اثرگذار باشد.
۷ خواننده برای شروع عاشقانه‌ها
قبل از گفتن درباره جزئیات بیشتر چهارشنبه‌های موسیقی ماوا، بهتر است کمی درباره آن بدانید. «ماوا» از جمله مراکز زیرمجموعه سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که در زمینه تولید موسیقی و به خصوص نماهنگ فعالیت می‌کند. حال این مرکز، در اولین قدم این پویش به سراغ رضا صادقی و علی لهراسبی رفته و اعلام کرده که تاکنون هفت قطعه عاشقانه تولید شده است که به زودی بقیه آن‌ها را با صدای نیما علامه، علی اکبرقلیچ، روح‌ا... چهره‌افروز، حسین حقیقی و شاهد صادق‌پور منتشر می‌کند. از این تعداد، سه نفر هنوز کار شاخصی در حوزه موسیقی نداشته‌اند و یکی از آن‌ها، یعنی قلیچ، مداح و خواننده است. ترانه این قطعات را روزبه بمانی، سعید پاشازاده، یاحا کاشانی، علیرضا طلیسچی، حامد صیفی‌پور و محسن حق نظری سروده‌اند.
عشق ماوا، زودگذر یا مانا؟
تولید موسیقی‌ که سازش برای یک ارزش مانند زندگی مشترک متعهدانه کوک شود، در میان موج بزرگ قطعاتی که بیشتر آن‌ها درباره موضوعاتی چون شکست عشقی، یاس و ناامیدی از زندگی و گاهی خیانت صحبت می‌کنند، تلاش قابل تقدیری است اما نکته‌ای دارد؛ باید دید آیا ماوا در بازه زمانی طولانی مدت، با این پویش، به دنبال وارد کردن چهره‌های جدید به دنیای خوانندگی است؟ یا چه تمهیدی برای جلوگیری از ورود خواننده‌های یک شبه معروف شده که از قضا در موسیقی پاپ پرطرفدارند، دارد؟ کیفیت ترانه‌ها و سطح آن‌ها نیز از دیگر دغدغه‌هایی‌ است که در روند تولید قطعات این پویش، باید در نظر گرفته شود. سوالاتی که جز بعد از گذشت چند چهارشنبه موسیقی ماوا، نمی‌توان به آن‌ها جوابی داد. پس بهتر است منتظر اولین قطعه این پویش با صدای رضا صادقی بود و بعد، بیشتر از آن گفت.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید