موسیقی ما/ در این کنسرت قطعات Danse sacree et dance profane for harp and string اثر «کلود دبوسی» با تک‌نوازی هارپ طناز بیگی، Daphnis et Chloe Suite No. ۲ اثر ژوزف موریس راول به همراه آثاری از سرگئی سرگئیه‌ویچ پروکفیِف آهنگساز و پیانیست روس و ایگور استراوینسکی آهنگساز روس اجرا می‌شود.

از آخرین اجراهای ارکستر سمفونیک می‌توان به اجرای آذرماه این ارکستر اشاره کرد که پس از سال‌ها «لوریس چکناواریان» رهبری آن را برعهده داشت و «بردیا کیارس» نیز به عنوان مایستر در آن حضور داشت.

«لوریس چکناواریان» در این برنامه آثار خود را رهبری کرد به همراه دو قطعه که یکی‌شان از دفاع مقدس می‌گفت که نوشتن‌اش 15 سال به طول کشیده بود و دیگری از صلح و دوستی. سوییت سمفونیک دفاع مقدس دارای ۶ بخش‌ از جمله تشویش، حمله، فریادها، شب شهدا، تشییع پیکر شهدا و آزادی خرمشهر است.

قطعه‌ی «صلح و دوستی» نیز شامل بخش‌هایی چون درود، بنی‌آدم، سماع، داد و بیداد، نیایش، آشنایی، شادی، عشق و دوستی ملل بود و آهنگ‌ساز بخش دوستی ملل را بر اساس سرودهای ملی بیش از هفتاد کشور دنیا تنظیم کرده است. این قطعه در برگیرنده ۱۰ موومان است که پیش از این به سفارش وزارت و شهرسازی تولید شده بود و دربرگیرنده موضوعاتی در حوزه شهری است.

در این اجرا نوازندگان شناخته‌شده‌ای چون تینا جامه‌گرمی، محمد امین عطایی، مونیکا لران، عماد نکویی و ... حضور داشته‌اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید