ايرنا/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين که تاريخ نوين ايران را بدون هاشمي نمي توان نوشت گفت: اميدوارم قواي سه گانه تحت زعامت رهبر معظم انقلاب کشور را طوري بسازند که آيت‌الله هاشمي به دنبال ساخت آن بود.

‌محمود واعظي عصر چهارشنبه در حاشيه مراسم بزرگداشت آيت‌الله هاشمي که در مسجد امام علي (ع) دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم تحقيقات برگزار شد، در جمع خبرنگاران، درخصوص شخصيت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افزود: ايشان داراي شخصيت چند وجهي بود. به عنوان يک مبارز بسيار شجاع با رژيم شاه مبارزه کرد و در جمع کردن مبارزان در داخل و خارج کشور و ساماندهي آنها بسيار تاثيرگذار بود.
وي ادامه داد: آيت‌الله هاشمي بعد از شکل گيري جمهوري اسلامي ايران نقش برجسته اي در کنار امام (ره) داشتند. بسيار موقعيت شناس بود و در مواقعي که کشور نياز به فکر نو و متحول داشت هميشه پيشقدم مي شد.
واعظي حضور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني را در مجلس، رياست جمهوري‌، رياست مجلس خبرگان رهبري و مجمع تشخيص مصلحت نظام حضوري هدايت گرايانه عنوان کرد و گفت: ايشان آثار خوبي از خود براي کشور بر جاي گذاشته اند. تاريخ نوين ايران را بدون هاشمي نمي توان نوشت.
وزير ارتباطات در ادامه به حضور مردم در تشييع پيکر آيت الله هاشمي اشاره کرد و گفت: قدرشناسي مردم فهيم ايران قابل تقدير است چرا که با اين حضور خود در روز تشييع پيکر آيت‌الله در دانشگاه تهران و مرقد امام (ره) وداعي تاريخي با يار امام و رهبري و انقلاب داشتند.
وي ابراز اميدواري کرد که تجمع عظيم مردم و بدرقه بزرگشان از آيت‌الله هاشمي مايه وحدت کشور شود و قواي سه گانه تحت زعامت رهبر معظم انقلاب بتواند کشور را طوري بسازند که آيت‌الله هاشمي به دنبال ساخت ايران بود.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد