ايسنا/ وزير خارجه پيشنهادي ترامپ در برابر سناتورهاي آمريکايي و در بخشي از اظهارات خود مدعي شد که «ايران کشوري خطرساز است».
رکس تيلرسون وزير خارجه پيشنهادي ترامپ، روز چهارشنبه با حضور در کميته روابط خارجي سنا به شفاف‌سازي‌ سياست‌هاي خود به عنوان وزير خارجه آتي دولت ترامپ در صورت تاييد در سنا پرداخت.
او در بخشي از سخنان خود در مورد ايران با طرح اين ادعا که «ايران و کره‌شمالي کشورهايي هستند که خطر ايجاد مي‌کنند»، گفت: شرايط درباره ايران مناسب نيست و آن‌ها به وعده‌هايي که مي‌دهند عمل نمي‌کنند.

به گزارش ايسنا، اين در حالي است که از زمان اجرايي شدن برجام تا کنون بر اساس گزارش‌هاي مختلف آژانس بين المللي انرژي اتمي (IAEA) و اذعان مقامات آمريکايي، جمهوري اسلامي ايران تا کنون به همه تعهدات خود در برجام پايبند بوده است.

تيلرسون در ادامه سخنان خود افزود: بايد هميشه منافع آمريکا و متحدان خود را حفظ کنيم و روسيه بايد به اين نکته توجه داشته باشد. اگر به عنوان وزير خارجه دولت آينده آمريکا انتخاب شوم، با رهبران خارجي ايجاد اعتماد خواهم کرد و به دنبال منافع مشترک با ديگر کشورها خواهيم بود.

او افزود: ما بايد دنيا را آن‌طور که هست ببينيم و متوجه باشيم که قدرت ما بي‌نهايت نيست و همواره بايد به دنبال ايجاد پيوندهاي جديد با ديگر کشورها باشيم.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد