ایرنا/ شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی سوریه گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی هنگامی که انقلاب به پیروزی رسید آن را برای دستیابی به اهداف شخصی بکارنگرفت بلکه به سازندگی پرداخت.

شیخ احمد بدرالدین حسون روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفارت جمهوری اسلامی افزود: آن مرحوم هر جایی وارد می شد سازنده بود زمانی که رئیس جمهوری، رئیس مجلس، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود به رسالت خود پرداخت و دوران صبر و درد را فراموش نکرد.
وی اضافه کرد: این بزرگداشت برای مردی است که وارد تاریخ و از آن خارج شد و روزگار سختی که بر او گذاشت با صبر پشت سر گذاشت، در مقابل دردها صبر پیشه کرد، بر زندان و ظلم صبر کرد، شکست نخورد، عقب نشینی نکرد و تسلیم نشد زیرا اطمینان داشت که خدا صادقان و صابران را تنها نمی گذارد.

حسون اظهارداشت: آغاز راه همه انبیاء صبر، وسط آن سازندگی و آخر آن شکرگذاری بود و آن مرحوم این سه مرحله را پشت سرگذاشت.
وی بیان کرد: او رفیق و دوستی راستین برای حضرت امام خامنه ای بود و همانگونه که ایشان وی را وصف کرد یک برادر راستین بود که وسوسه خناسان نتوانست میان آن دو جدایی اندازد.
مفتی کل سوریه گفت: این شیوه، مکتبی برای همه کسانی است که می خواند وطن خود را بسازند و اگر بخواهیم جامعه ما اسلامی شود باید بر صبر، سازندگی و شکرگذاری تکیه کنیم.

حسون اضافه کرد: جمهوری اسلامی اکنون در مرحله سازندگی و شکر است و در کنار مستضعفان جهان ایستاده است و اگر فقط به امور خود می پرداخت اکنون فروپاشیده بود.

وی تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی مقاومت و یاری مظلومان را کنار گذاشته بود آمریکا و غرب دست دوستی به سوی آن دراز می کردند ولی این انقلاب خواسته است که صاحب رسالت باشد و صاحب این رسالت آنگاه که دوران سختی بود صبر کرد، و در دوران مسئولیت خود را مسئول دانست و در دوران آسایش و امنیت شکر گذار بود.
حسون افزود: این سه مرحله از زندگی آن مرحوم بود در زمان صبر صبور، در زمان سازندگی فعال و در زمان آسایش شکرگذار بود.
وی بیان کرد: این مصیبت را به امت اسلامی و امت انسانی تسلیت می گویم زیرا آن مرحوم به فراتر از مرزها نگاه می کرد به ورای مسلمان و غیر مسلمان می نگریست او به انسان می نگریست.
مفتی سوریه اضافه کرد: سوریه مواضع این بزرگ مرد را فراموش نخواهد کرد و مقاومت تاثیر این مرحوم را به فراموشی نخواهد سپرد.
وی گفت: هنگامی که ایشان خبر پیروزی مقاومت در لبنان را می شنید در تلویزیون با لبخند اعلام می کرد که ما پیروز شدیم و او این پیروزی را پیروزی همه مومنان، شهدا را فرزندان همه مومنان و سازندگی را سازندگی مومنان در سراسر جهان می دانست.

حسون اضافه کرد: کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران فقط سفیر ایران در سوریه نیستند بلکه سفیران جهان اسلام در هرجایی هستید زیرا پرچم اسلام را بر دوش دارید.
وی افزود: سلمان رضوان الله تعالی علیه توانست از همه نسب ها عبور کند و وارد نسب پیامبر(ص) شود زیرا فرزند اسلام بود و ما نیز باید فرزند اسلام باشیم.
مفتی سوریه پس از این سخنرانی، دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضاء کرد.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید