جماران/ عضو مجلس خبرگان رهبري آيت الله هاشمي رفسنجاني را مرد بحران ها دانست و تصريح کرد: در جنگ و بحران ها ايشان آرامش و اطمينان خاصي داشت و در مديريت بحران خودش را نمي باخت.

آيت الله محمد ري شهري گفت: من از ايشان پرسيدم که نظر شما در مورد صحبت هايي که در زمينه رابطه شما با مقام معظم رهبري مي کنند چيست؟ و ايشان فرمودند که من گاهي وقت ها صبح ها که از خواب بيدار مي شوم، شايد مکرر اين اتفاق مي افتد که وقتي ذهنم توجه مي کند به اينکه يک وقت ما خداي ناکرده از خواب بيدار شويم و ببينيم مقام معظم رهبري در ميان ما نيست چه کنيم؟ وقتي اين خيال و احتمال به ذهنم مي رسد حالم بد مي شود و مدت ها از نظر روحي مشکل دارم تا يواش يواش اين مشکل برطرف شود.
عضو مجلس خبرگان رهبري در مورد مواضع سياسي آيت الله هاشمي رفسنجاني نسبت به گروه هاي مختلف و جناح هاي سياسي گفت: ايشان جزء هيچ گروه سياسي نبود و منطقش اين بود که هر گروهي ممکن است هم حرف درست و هم حرف نادرست داشته باشد و حرف درستش را بايد پذيرفت و حرف نادرست را نبايد پذيرفت. البته مثل همه شخصيت ها ديدگاه خاص خودش را داشت ولي جزء هيچ گروه سياسي خاصي نبود.
وي با تأکيد بر اينکه ايشان در برخورد با بحران ها شجاعت وافري داشت، افزود: آيت الله هاشمي رفسنجاني مرد بحران ها بود و در بحران ها خودش با بحران روحي مواجه نمي شد. يکي از اين مسائل مشکلي که براي کشور پيش آمده بود بعد از ارتحال امام تا زماني که رهبر بعدي انتخاب شود و يکي ديگر پايان جنگ بود.
آيت الله ري شهري ادامه داد: من فکر مي کنم در مسير جنگ بود که جلسه اي گرفته و بزرگان قوم همه نشسته بودند و من هم چون وزير اطلاعات بودم در خدمتشان بودم ايشان در کنار من نشسته بود انقدر از آرامش روحي برخوردار بود که بعد از جلسه چند لحظه اي چشمش را روي هم گذاشت و مي گفت من خواب بعد از ظهرم را هم کردم؛ انقدر آرامش روحي داشت. در جنگ و بحران ها ايشان آرامش و اطمينان خاصي داشت و در مديريت بحران خودش را نمي باخت.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد