تسنيم/ دختر شهيد مدافع حرم مرتضي کريمي در دل‌نوشته خود به‌مناسبت سالروز ولادت پدرش مي‌گويد: باباجون، من ناراحت نيستم که رفتي, تو رفتي براي دفاع از حرم عمه‌جانمان زينب(س)، ولي باباجان، به گنجشک‌هاي خانه هم سر بزن, دلمان برات تنگ شده است.

در آستانه سالروز ولادت شهيد جاويدالاثر مدافع حرم شهيد «مرتضي کريمي» محمود صلاحي رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به‌همراه جمعي از پرسنل اين سازمان به ديدار خانواده اين شهيد مدافع حرم رفتند.

در اين ديدار همسر شهيد کريمي به بيان ويژگي‌هاي همسر شهيدش پرداخت و گفت: من 15ساله و آقا مرتضي 22ساله بود که با هم ازدواج کرديم. آقا مرتضي با فرزندان رابطه خوبي داشت و خيلي خوش‌برخورد بود و بسياري از همسايه او را مي‌شناختند. زماني که با مرتضي ازداوج کردم مدت 1 سال و نيم در معاونت فرهنگي شهرداري کار مي‌کرد اما بعداً وارد سپاه شد و در تيپ حضرت زهرا(س) مشغول به‌کار شد و اکثر اوقات دير به خانه مي‌آمد و تمام وقت خود را وقف بسيج کرده بود. مرتضي علاقه خاصي به شهدا و امام خامنه‌اي (مد ظله) داشت و به فرمايشات آقا اهميت مي‌داد و به اين راه اعتقاد داشت و با آگاهي به سوريه رفت.

وي در خصوص انگيزه همسرش براي رفتن به سوريه گفت: دو سال قبل از شهادت تصميم گرفته بود به سوريه برود. وقتي که فهميده بود دوستانش به سوريه رفته و مجروح شده‌اند از اين موضوع بسيار ناراحت شده بود. مرتضي براي رفتن به سوريه سختي‌هاي زيادي را کشيده بود چون من و خانواده‌اش راضي به رفتن او نبوديم. 10 دي ماه سال گذشته بود که او کارش براي رفتن به سوريه درست شد و وقتي آمد تا از ما خداحافظي کند من به او گفتم که "با وجود دو بچه راضي نيستم بروي"، اما مرتضي گفت: «اشکالي نداره، اما آن دنيا جواب حضرت زينب(س) را چه مي‌دهي؟»، و من ديگر نتوانستم جوابي به او بدهم و مرتضي را راهي کردم. بعد از 11 روز بود که خبر شهادت مرتضي را دادند که او در خان‌طومان به شهادت رسيده است.

خوابي که دختر شهيد کريمي روز قبل از شهادت پدرش ديد
در ادامه مليکا کريمي فرزند شش‌ساله شهيد مرتضي کريمي خوابي را که شب قبل از شهادت پدر خود ديده بود تعريف کرد و گفت: شب قبل از شهادت بابا خواب ديدم که بابا با هواپيما دور خورشيد مي‌چرخد و ما از پايين براي او دست تکان مي‌دهيم.

سپس حنانه دختر بزرگتر شهيد کريمي دل‌نوشته‌اي براي پدر خود خواند. فرزند 10ساله شهيد کريمي در اين دل‌نوشته مي‌گويد: «هرکه مرد است قوي مي‌ميرد, شيعه زاده علوي مي‌ميرد, اثر نامگذاري اين است, مرتضي مرتضوي مي‌ميرد. باباجون، بابا مرتضي، رفتي خدا پشت و پناهت. ما را تنها گذاشتي عيبي نداره, من و و مليکا راه تو را ادامه مي‌دهيم همان جور که دوست داري. مامان ما را فاطمي بزرگ مي‌کنه. باباجون، من ناراحت نيستم که رفتي, تو رفتي تو براي دفاع از حرم عمه‌جانمون زينب(س) دفاع کردي و پرپر شدي. تو دل آقا رسول الله(ص), دل آقا اميرالمؤمنين(ع) و دل خانم فاطمه زهرا(س) را شاد کردي، خدا رو شکر، ولي بابا جون، به گنجشک‌هاي خانه هم سر بزن، آخه دلمان برات تنگ شده است.

شهيد مدافع حرم «مرتضي کريمي» متولد بيست و پنجم دي ماه سال 60 و جانشين فرمانده گردان امام حسن مجتبي(ع) بود که بيست و يکم دي ماه سال گذشته در عملياتي مستشاري و داوطلبانه در منطقه خان‌طومان سوريه به‌دست نيروهاي تکفيري به شهادت رسيد. پيکر شهيد کريمي مفقود بوده و به ميهن اسلامي بازنگشته است. از اين شهيد والامقام 2 فرزند دختر به‌نام‌هاي حنانه و مليکا به يادگار مانده است.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد