فارس/ مشاور عالي فرماندهي سپاه گفت: رئيس جمهور ترکيه از کودتايي که عربستان برايش درست کرد جان سالم به در برد و اين روس‌ها بودند که به رئيس جمهور ترکيه دو ساعت قبل از کودتا اطلاع دادند.
عصر امروز سردار حسين دقيقي در جمع رزمندگان دوران دفاع مقدس شهرستان گچساران اظهار کرد: نهضت جهاني اسلام با شدت و قدرت در حال پيشروي است.

وي ادامه داد: اين يک شعار نيست بلکه اين يک واقعيت است که دنيا آن را پذيرفته است.

مشاور عالي فرماندهي سپاه در ادامه با اشاره به حرکت‌ امام موسي صدر تصريح کرد: امروز مشاهده مي‌کنيم که اسرائيل چگونه در مقابل حزب‌الله شکست مي‌خورد و اين همان اسرائيلي است که در مقابل اعراب حرف اول را مي‌زد.

سردار دقيقي با بيان اينکه امروز مشاهده مي‌کنيم رئيس جمهور کشور روسيه که يک ابرقدرت است وقتي به ايران مي‌آيد چگونه و به چه نحو دو ساعت خدمت مقام معظم رهبري مي‌رسد، افزود: اين نشان از قدرت ايران است.

وي بيان کرد: امروز قدرت نظام جمهوري اسلامي ايران به جايي رسيده است که روسيه در بحث سوريه در زمين ما بازي مي‌کند، آيا اين به جز اقتدار و قدرت ايران است.

مشاور عالي فرماندهي سپاه ابراز کرد: امروز آمريکا به دنبال آن است که رهبري جهان اسلام در دست ايران و سيد حسن نصرالله نيفتند.

وي با بيان اينکه آمريکايي‌ها مي‌دانند که عربستان ديگر کارش تمام شده است، خاطرنشان ساخت: قتل عام‌هاي داعش سبب شد که عربستان در دنيا رسوا شود.
سردار دقيقي گفت: عربستان اگر مي‌دانست که مي‌تواند با شيوخيت به يمن غلبه کند به سراغ جنگ فيزيکي و کشتار مردم بي‌پناه يمن نمي‌رفت.
مشاور عالي فرماندهي سپاه افزود: آمريکا چون مي‌داند ديگر عربستان قدرت رهبري جهان عرب را ندارد به دنبال آوردن مصر است.
وي ادامه داد: رئيس جمهور ترکيه از کودتايي که عربستان برايش درست کرد جان سالم به در برد و اين روس‌ها بودند که به رئيس جمهور ترکيه دو ساعت قبل از کودتا اطلاع دادند.
سردار دقيقي اظهار کرد: امروز ديگر ترک‌ها هم فهميده‌اند و عربستان را شناخته‌اند و اعلام مي‌کنند حکومت سوريه را به رسميت مي‌شناسيم.

وي تصريح کرد: جريان مقاومت، ترکيه و مصر را هدايت کرده است همانگونه که روسيه آمده است.

مشاور عالي فرمانده سپاه بيان کرد: مقام معظم رهبري در ديداري که با فرماندهان سپاه ايران در سوريه داشته‌اند گفت، شما نيروي زميني روسيه نباشيد بلکه آنها نيروي هوايي شما باشند و اين نشان از تدبير و موقعيت شناسي ايشان است.
سردار دقيقي ادامه داد: جريان انقلاب اسلامي که همان مکتب اميرالمونين (ع) و حضرت فاطمه(س) است امروز به سرعت در حال پيشروي است و حمايت از جريان مقاومت سياست منطقه ما است.
وي تصريح کرد: سوريه اگر آن قراردادهايي را که مورد نظر آمريکا بود را مي‌پذيرفت آمريکايي کاري با آنها نداشته‌اند.

سردار دقيقي افزود: بزرگترين صنعت سوريه سياست است و آنها مي‌دادند که اگر با عربستاني‌ها کنار بيايند کارشان تمام است.

مشاور عالي فرمانده سپاه عنوان کرد: ما بايد در سطح منطقه جريان مقاومت را پشتيباني کنيم چرا که حمايت از جريان مقاومت، حمايت از جريان انقلاب اسلامي است.

وي در ادامه اذعان کرد: اما ما در داخل کشور مشکلاتي داريم مانند بيکاري و اقتصاد و چاره آن را هم مقام معظم رهبري فرموده‌اند که اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي است.

سردار دقيقي با بيان اينکه ايران از لحاظ منابع نفتي و گازي، معدن و ...در دنيا جز اولين‌هاست است و کشوري غني است، گفت: چرا ايران بايد مشکل بيکاري و تورم داشته باشد اين مردم همان کساني هستند که انقلاب کردند و بعد از آن در دوران دفاع مقدس شهيد دادند و حماسه آفريدند.

مشاور عالي فرماندهي سپاه با بيان اينکه حدود 30 نفر خائن به ترامپ نامه مي‌نويسند که تحريم‌ها را بيشتر کنند، تاکيد کرد: هيچ جاي دنيا چنين خائناني ندارند چرا که اگر ما آنها را تنبيه مي‌کرديم اينگونه نمي‌شد اما ما پيرو مکتب دين اسلام هستيم و اسلام نمي‌گذارد.

وي ادامه داد: دنيا و ترامپ اگر مردم ايران را مي‌خواهند ببينند حضور حماسه‌اي مردم در بسيت و دوم بهمن را مشاهده کنند.

سردار دقيقي خاطرنشان کرد: اين 30 نفر را همه مي‌شناسند و سرشان در آبشخور غرب بوده است.

وي ابراز کرد: اين 30 نفر خائن همان کساني هستند که در زمان جنگ با صدام همکاري مي‌کردند و ترامپ بايد بداند اين 30 نفر ايراني نيستند.

مشاور عالي فرماندهي سپاه گفت: ايراني‌ها همان کساني هستند که در 22 بهمن ماه در گچساران و در شهرهاي ديگر ايران حماسه مي‌آفرينند.

وي عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کرديم که چگونه از صدام حمايت مي‌کردند و عراق را از لحاظ تجهيزات نظامي تا دندان مسلح کرده بودند به طوري که صدام در اواخر جنگ 688 هزار نفر نيروي نظامي داشت اما خداوند مي‌خواست به ما عزت بدهد چرا که ما راهمان، راه حق بود.

سردار دقيقي با اشاره به اينکه زماني که ريگان رئيس جمهور آمريکا شد تصميم گرفت به ايران حمله کند با سفير فرانسه که هشت سال در ايران بوده است مشورت مي‌کند، اظهار کرد: او به ريگان اعلام مي‌کند اگر به ايران حمله کردي هر خانه ايران يک پايگاه نظامي است.

وي تصريح کرد: اين مشاور فرانسوي به ريگان پيشنهاد مي‌کند تحريم اقتصادي، فشار سياسي، فساد اخلاقي، مواد مخدر و فضاي رسانه‌اي در مقابل ايران به کار ببريد که اگر اين کارها را انجام بدهيد ايران همانند يک ميوه رسيده سقوط خواهد کرد.

سردار دقيقي افزود: آمريکا با يک راديو فردا شوروي را زمين زد آما امروز 2500 شبکه عليه ما کار مي‌کنند.

فرمانده اسبق سپاه شهرستان گچساران ادامه داد: خودم را يک گچساراني مي‌دانم، من سه سال در گچساران کار کردم و با همه گچساراني‌ها و همچنين بازاريان دوستي قديمي دارم و خود را در اين شهر غريبه نمي‌دانم.

سردار دقيقي خاطرنشان کرد: بچه‌هاي گچساران در دوران جنگ حماسه آفريدند به گونه‌اي که ما اسلحه و کفش هم نداشتيم که به بچه‌هاي گچساران بدهيم و امروز به جرات مي‌گويم ما به شهداي گچساراني مديون هستيم.

وي افزود: ملتي که از شهداي استقلال خودش تجليل نکند لياقت آزادي و استقلال را ندارد.

مشاور عالي فرماندهي سپاه گفت: امروز وظيفه ما در داخل حمايت از ولايت فقيه است چرا که عمود خيمه ما ولايت فقيه است.

سردار دقيقي ادامه داد: امروز اگر در ايران حتي مسلمان هم نباشد بايد از رهبري حمايت کند چرا که دشمنان ما منتظر بريدن مردم ما هستند و آنها منتظر خورد شدن ما هستند آما اين خواب را به گور خواهند برد و ايران اسلامي با حمايت از ولايت فقيه داراي عزت است و آنها عزت ايراني‌ها را مي‌بينند.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد