ايسنا/ رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام به بيان ابعاد شخصيتي آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني پرداخت.

به گزارش ايسنا، علي‌اکبر ولايتي که شامگاه چهارشنبه در برنامه اين شب‌ها صحبت مي‌کرد، اظهار کرد: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني خود يک «اميرکبير» بلکه بالاتر از آن بود.

رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع در مورد برخي اختلاف نظرها بين مقام معظم رهبري و آيت‌الله هاشمي رفسنجاني،‌ خاطرنشان کرد: ايشان مصلحت ملي و انقلاب را برتر از هر چيز ديگر مي‌دانستند، حتي اگر عليه نظر ايشان باشد. ايشان (آيت‌الله هاشمي رفسنجاني) اين شجاعت را داشتند که نظرشان را مي‌گفتند اما اگر به جايي مي‌رسيد که بايد نظر خودشان را بازگو کنند يا نظر مقام معظم رهبري را، نظر مقام معظم رهبري را ترجيح مي‌دادند.

وي ادامه داد: در زمان امام هم همينطور شد. بارها ايشان در رابطه با مسئله جنگ با امام صحبت کردند. اگر قبول مي‌کردند که هيچ ولي اگر قبول نمي‌کردند تبعيت مي‌کردند. اين نکته مهمي است. ايشان (آيت‌الله هاشمي رفسنجاني) در اين اواخر در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد بر تبعيت‌شان داشتند از نظرات مقام معظم رهبري و ايشان را رکن رکين اين نظام مي‌دانستند که اين نظام حول اين محور زنده است و اين خيمه بر روي اين تيرک بنا شده است. اگر اين تيرک را بکشيم، خيمه‌اي ديگر باقي نمي‌ماند و از صميم دل به اين موضوع اعتقاد داشتند.

ولايتي خاطرنشان کرد: در دوره‌اي که امام از دنيا رفتند، بسياري از ناظرين بدخواه در دنيا مثل غربي‌ها، آمريکايي‌ها و انگليسي‌ها همچنين صهونيست‌ها که دلشان نمي‌خواهد چنين نظام پابرجا و مقتدري باشد، آرزو داشتند پس از فوت حضرت امام اوضاع ايران به‌هم بريزد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد