ايسنا/ وزير اسبق امور خارجه با اشاره به اين‌که «دانشگاه‌هاي رژيم صهيونيستي به دنبال پژوهش در مباحث اسلامي هستند» گفت:آن‌ها نگرانند چون انقلاب اسلامي براي رژيم صهيونيستي يک زلزله است.

به گزارش ايسنا، منوچهرمتکي معاون بين الملل مجمع جهاني تقريب مذاهب در افتتاحيه دوره پژوهشگر ميهمان موسسه آينده پژوهي جهان اسلام گفت: دشمني و رفتار خصمانه آمريکا عليه ايران از ابتدا تاکنون بر اساس يک طرح و نقشه راه بوده است.

وي اظهار داشت:براي مقابله با آمريکا بايد طرح و نقشه داشت و خود آمريکايي‌ها با تشکيل تيم هاي مشاوران در اين زمينه فعاليت مي‌کنند.

وزيراسبق امور خارجه با اشاره به اين‌که «تامل و انديشه در انجام يک کار و همچنين مديريت امور بسيار حائز اهميت است»، تأکيد کرد: يک مدير موفق زماني مي‌تواند يک اقدام را با موفقيت به ثمر برساند که براي آن طرح و نقشه داشته باشد.

وي خاطرنشان کرد: مدير بي‌کفايت نمي‌تواند طرح‌ها را به سرانجام برساند و تحقيق و پژوهش در کار مديريتي بسيار مهم است.

وزير اسبق امور خارجه با اشاره به اين‌که «دانشگاه‌هاي رژيم صهيونيستي به دنبال پژوهش در مباحث اسلامي هستند» يادآور شد: آن‌ها نگرانند چون انقلاب اسلامي براي رژيم صهيونيستي يک زلزله است.

وي با بيان اين‌که «گاهي آمريکايي‌ها بر اساس سناريوي فريب گام برمي‌دارند» ، گفت: ما در اين زمان بايد تصميم بگيريم که چه چيزي در راستاي منافع ملي است و چه چيزي خلاف منافع ملي است و هر موضوعي را در زمان خود تشخيص دهيم.

معاون بين‌الملل مجمع جهاني تقريب مذاهب با اشاره به حمايت آمريکا و غرب از داعش در يک سناريوي مدون افزود: محور مقاومت در مقابل داعش ايستاد و تا چند وقت ديگر بعد نظامي داعش تمام مي شود اما اين تازه آغاز راه است. آمريکايي‌ها همواره به دنبال منافع نامشروع خود هستند و هرگز در منطقه بيکار نخواهند نشست.

وي با اشاره به انتخاب ترامپ به عنوان رئيس جمهور آمريکا گفت: ترامپ نتيجه يک سيستم در آمريکا است که متفاوت عمل کرده است.

وي با اشاره به اهميت خروجي تحقيق و پژوهش خاطرنشان کرد: پژوهش زماني مي تواند مفيد باشد که خروجي واقع بينانه داشته باشد.

متکي هم‌چنين با اشاره به اين‌که «کار يک ديپلمات جمع آوري داده است» با تاکيد بر پايه‌هاي مختلف يک پژوهش موفق، افزود: پردازش اطلاعات ، تحليل و استخراج اطلاعات از مباني يک پژوهش است که بايد مورد توجه قرار بگيرد.

در ابتداي اين نشست نيز سيدحمزه صفوي مديرعامل موسسه آينده پژوهي جهان اسلام ضمن خيرمقدم به وزيراسبق امورخارجه، اهداف برگزاري دوره پژوهشگر ميهمان را شرح داد و اظهار داشت: هدف از برگزاري اين دوره، تربيت پژوهشگراني توانمند در عرصه مطالعات سياسي، اقتصادي، حقوقي و فرهنگي و اجتماعي جهان اسلام است که بتوانند در آينده با توليد آثار پژوهشي فاخر، زمينه هاي لازم براي همگرايي و ايجاد بلوک قدرت در جهان اسلام فراهم سازند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد