فارس/ رئیس جمهور ایران در دیدار با همتای ارمنی خود گفت: در آینده نزدیک توافق نامه تجارت آزاد بین «تهران» و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به امضا خواهد رسید.

به گزارش تاس، «حسن روحانی» روز گذشته در دیدار با «سرژ سارکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان که جهت شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران به این کشور سفر کرده بود، گفت: توافق نامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به زودی به امضا خواهد رسید.
رئیس جمهور ایران با اظهار اینکه در این راستا اقدامات مهمی صورت گرفته، تصریح کرد: این توافق نامه که در آینده نزدیک به امضا می‌رسد، بسیار سودمند خواهد بود.
وی ادامه داد: سفر رئیس جمهور ارمنستان به تهران و دیدار با وی انگیزه جدیدی برای گسترش و توسعه روابط دوجانبه ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد شد.
سرکیسیان نیر به نوبه خود با بیان اینکه سال جاری از دیدگاه وقایع سیاسی هم در ارمنستان و هم در ایران بسیار مهم است، گفت: بر اساس قانون اساسی اصلاح شده، سال جاری در ارمنستان انتخابات پارلمانی برگزار شده و این سال به عنوان بیست و پنجمین سالگرد تأسیس روابط دیپلماتیک میان 2 کشور می‌باشد.
روحانی و سرکیسیان در این دیدار بر اهمیت مذاکرات در مورد توافق برای ایجاد تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا تأکید کردند.
رؤسای جمهور ارمنستان و ایران در این دیدار همچنین طیف گسترده‌ای از مسایل مربوط به همکاری‌های دوجانبه و چند جانبه بین ایران، ارمنستان و سازمان‌های منطقه‌ای را مورد بررسی قرار دادند.
بررسی موضوع توسعه همکاری در زمینه گاز و برق در فرمت «ایران- ارمنستان- ترکمنستان» از دیگر مسایل محوری دیدار روحانی و سرکیسیان عنوان شد.
طرفین همچنین مسائل امنیتی منطقه‌ای، از جمله روند مذاکره در مورد حل و فصل اختلافات «قره باغ» را بررسی کردند.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید