میزان/ پایگاه «هندوستان تایمز» در گزارشی ضمن اشاره به موضع متفاوت رئیس جمهور پیشین و کنونی آمریکا در قبال توافق هسته‌ای نوشت در حالی که باراک اوباما بر روی نکات مثبت این توافق متمرکز بود، دونالد ترامپ نکات منفی آن را برجسته می‎کند.
پایگاه «هندوستان تایمز» در گزارشی ضمن اشاره به موضع متفاوت رئیس جمهور پیشین و کنونی آمریکا در قبال توافق هسته‌ای نوشت در حالی که اوباما بر روی نکات مثبت این توافق متمرکز بود، ترامپ نکات منفی آن را برجسته می‎کند.
هندوستان تایمز می‌نویسد: اخیرا ترامپ تصمیم‌گیری درباره توافق هسته‌ای را به کنگره واگذار کرده است، سوال مطرح شده این است که از نظر سیاست داخلی و ژئوپولیتیکی این اقدام ترامپ چگونه تفسیر می‌شود؟
در ادامه این گزارش آمده است: تجزیه و تحلیل این موضوع به این مطلب بستگی دارد که کدام جوانب توافق هسته‌ای در نظر گرفته شود؛ موافقان توافق هسته‌ای بر این عقیده هستند که این توافق برنامه هسته‌ای ایران را محدود کرده و مجموعه‌ای از بازرسی‌های سرزده از سایت‌های هسته‌ای ایران موجب اعتمادسازی میان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران خواهد شد و این توافق در راستای پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی است.
هندوستان تایمز افزود: اما مخالفان توافق هسته‌ای این ادعا را بیان می‌کنند که پس از تأیید رفتار ایران در قبال برجام و پایان یافتن بازرسی‌های برجام این احتمال وجود دارد که ایران اقدامات خود را از سر بگیرد.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در حالی که اهداف تا این اندازه متفاوت است، اعتماد دشوارترین چیز برای دستیابی است؛ در دوران اوباما برجام به عنوان جزئی از یک هدف بزرگتر برای عادی سازی روابط با ایران بود و در حالی که دولت اوباما بر جنبه‌های قابل توافق متمرکز بود دولت ترامپ بر جنبه‌های عدم توافق تمرکز کرده است.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید