جام جم/ فرآیند افزودن تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران پس از برجام، فرآیندی است که نه فقط در دوره ترامپ که در دوره اوباما نیز وجود داشته و برخی معتقدند ترامپ با تهدیدهای بیشتر، فقط قصد دارد امتیازات بیشتری از دیگر طرف‌ها بگیرد.

حسن بهشتی‌پور، کارشناس مسائل هسته‌ای در گفت‌وگو با جام جم با تاکید بر این‌که ترامپ به دنبال زیاده‌خواهی در برجام است، تصریح کرد: آمریکا به آنچه در برجام به دست آورده، قانع نیست و به دنبال کسب منافع بیشتری از این توافق است، چرا که برجام کف انتظار تائیدکنندگان آن از جمله ایران بود.

به گفته وی، اعضای 1+5 کف انتظارات را در نظر گرفتند تا بتوانند به تفاهمی دست یابند، در غیر این صورت اگر به دنبال دستیابی به حداکثر انتظارات بودند، تفاهمی نیز حاصل نمی‌شد.

وی با بیان این‌که برجام به نفع همه طرف‌هایی است که آن را امضا کرده‌اند، بنابراین خروج از برجام به زیان آمریکاست، افزود: وزرای خارجه، دفاع و مشاور امنیت ملی ترامپ نیز بر ضرورت ادامه حضور آمریکا در برجام تاکید کرده‌اند اما در عین حال ترامپ در ماجراجویی سیاسی تبلیغاتی تلاش می‌کند با برجام بازی کند.

بهشتی‌پور گفت: در عین حال آمریکا روی موضع حقوق بشر، تروریسم و واژه جعلی بی‌ثبات‌سازی ایران مانور می‌دهد تا بتواند تحریم‌های جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کند و وزارت خزانه‌داری آمریکا در همین حوزه‌ها تحریم‌های جدیدی علیه برخی مقامات و شرکت‌های ایرانی اعمال کرده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar