ایرنا/ یک رییس و 11 نایب رییس مجالس کشورهای اسلامی تاکنون برای حضور در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ایران حضور یافته اند.

تاکنون رییس مجلس اندونزی و نایب رییسان مجالس کشورهای موریتانی، اردن، گامبیا، مراکش، الجزایر، سودان، مالی، نیجر، ساحل عاج ، سنگال و چاد برای حضور در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی وارد تهران شده اند.
ورود هیات های پارلمانی از چهارشنبه 20 دی ماه آغاز شده و تا سه شنبه 25 دی ماه ادامه خواهد داشت.
نایب رییسان هیات های پارلمانی از روز چهارشنبه تا امروز وارد تهران شده اند و رییسان مجالس کشورهای اسلامی نیز از امروز وارد تهران می شوند.
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فرودگاه های امام خمینی(ره) و مهرآباد حضور دارند و از هیات های پارلمانی استقبال می کنند.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا عزیزی عضو اتحادیه بین المجالس در مورد سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی گفت: نشست کارشناسی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با حضور نمایندگانی از مجالس 44 کشور از امروز در تهران آغاز شد.
وی افزود: در این اجلاس از 54 کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی دعوت شده بود که 44 کشور برای حضور در اجلاس ایران اعلام آمادگی کرده اند.
وی افزود: قرار است 16 رییس مجلس و 14 نایب رییس در این اجلاس حضور یابند و بقیه افرادی که در این اجلاس حضور می یابند در سطح رییسان گروه دوستی پارلمانی و نمایندگان پارلمان های کشورهای اسلامی خواهند بود.
سیزدهمین اجلاس روسای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی سه شنبه و چهارشنبه این هفته در تهران برگزار می شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar