ایلنا/ نایب رییس نخست مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر احتمال موافقت با درخواست این مجمع نمایندگان برای بازدید از زندان‌ها، تاکید کرد که این بازدیدها نباید نیازمند طی روند اداری پیچیده باشد و گفت: هدف از بازدید از زندان اوین شفافیت و تقویت اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت است.

محمدجواد فتحی با اشاره به موافقت با درخواست کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای بازدید از زندان اوین و ملاقات با بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر، در واکنش به علت عدم موافقت با درخواست مشابه ازسوی مجمع نمایندگان تهران اعلام کرد: تاکنون این موافقت صورت نگرفته اما حتماً در آینده با درخواست مجمع نمایندگان هم موافقت می‌شود.

بازدید نمایندگان از زندان‌ها نباید نیازمند طی روند اداری پیچیده باشد
وی در پاسخ به این سوال که آیا درصورتی که یک نماینده مجلس خواهان بازدید از زندان باشد، نیاز به طی این روال اداری پیچیده دارد، گفت: قاعدتاً این بازدیدها نباید به نامه‌نگاری و طی روند اداری پیچیده نیازمند باشد؛ چرا که نماینده مجلس می‌تواند در تمام امور کشور ورود، اظهارنظر و دخالت کند و حال آن‌که آن‌چه در این مورد قرار است اتفاق بیفتد، دخالت مصداقی نیست.فتحی گفت: به بیان دیگر این‌طور نبوده به‌عنوان مثال بگویند فلان نماینده، یا نمایندگان قصد دارند در یک قضیه خاص به نفع یکی از اسباب دعوی دخالت مصداقی می‌کنند.

هدف از بازدید از زندان اوین شفافیت و تقویت اعتماد عمومی است
نایب رییس مجمع نمایندگان تهران تاکید کرد: نمایندگان متقاضی بازدید از زندان‌ها قصد دارند برای شفاف شدن موضوع و تقویت اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت این درخواست را مطرح کرده‌اند.وی در واکنش به پرسشی دیگر در این باره با تاکید بر تقدم زمانی ارائه درخواست فراکسیون حقوق شهروندی و مجمع نمایندگان استان تهران برای بازدید از زندان‌ها نسبت به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طبیعتاً ما نمی‌توانیم و نباید نیت‌خوانی کنیم. باید تا چند روزه آینده نیز منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

احتمال حضور فتحی و کاظمی در دیدار از زندان اوین
این عضو اصلاح‌طلب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا به‌همراه اعضای این کمیسیون از زندان اوین بازدید خواهد کرد، گفت: به احتمال زیاد بنده هم دوستان را همراهی می‌کنم. به بیان دیگر تلاش‌مان این است که بنده و آقای محمد کاظمی نایب رییس کمیسیون قضایی در این بازدید حضور داشته باشیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar