خبرآنلاین/ احمدی‌نژاد در 26 دی ماه سال 87، در گفت‌وگو با شبکه‌های الجزیره عربی و انگلیسی، العالم و پرس تی وی در پیامی خطاب به ساکنان فلسطین اشغالی و سربازان رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ساکنان فلسطین اشغالی برای اعتراض به جنایات صهیونیست‌ها به خیابان‌ها بریزند و سربازان رژیم صهیونیستی نیز از دستور فرماندهان خود برای کشتن زنان و کودکان سرپیچی کنند.

محمود احمدی‌نژاد چندین سال قبل در چنین روزی در پیامی خطاب به ساکنان فلسطین اشغالی و مردم تحت سلطه رژیم صهیونیستی تاکید کرد: ای مردمی که تحت سلطه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کنید؛ از هر دین و نژاد و آیینی که هستید؛ بالاخره انسان هستید. وقت آن رسیده که فکر کنید و از حاکمان رژیم صهیونیستی سوال کنید. چرا باید با مردم غزه اینگونه رفتار شود؟ چرا باید با مردم لبنان اینگونه رفتار شود؟ چرا کشتار می‌کنند؟ چرا با انسان‌ها به عنوان عزیزان خداوند اینگونه رفتار می‌کنند؟ چرا کودکان را می‌کشند و قطعه قطعه می‌کنند؟

احمدی‌نژاد در ادامه این پیام تاکید کرد: ای مردم ساکن در سرزمین‌های اشغالی، اعم از یهودی، مسیحی و مسلمان، مانند مردم سایر مناطق دنیا به خیابان‌ها بریزید و تظاهرات کنید، فریاد بزنید و به وحشی‌گری‌های این از خدا بی‌خبران اعتراض کنید.

رییس‌جمهوری اسلامی ایران خطاب به سربازان رژیم صهیونیستی نیز تصریح کرد: ای سربازان رژیم صهیونیستی، اطلاع داریم که در بین شما ناراضی است و با فرماندهان خود درگیری دارید؛ از اینکه برای کشتار و زورگویی از شما استفاده می‌شود خسته شده‌اید؛ سوال اصلی این است که چرا باید زنان و کودکان و انسان‌های بی‌گناه را بکشید؟ وقتش رسیده به فرماندهان خود اعتراض کنید. از دستور کشتار سرپیچی کنید و انسان‌های بی‌گناه را نکشید.

احمدی‌نژاد همچنین با بیان اینکه مردم غزه با مقاومت ستودنی و مثال زدنی خود آبروی بشریت را حفظ و از حریم انسانیت دفاع کرده‌اند، اظهار کرد: اعتراض‌ها باید ادامه یابد تا ریشه اندیشه بی‌احترامی، تجاوز و برتربینی خشکانده شود زیرا همه انسان‌ها محترم هستند و باید فرصت صلح، امنیت پایدار و محبت و برادری برقرار شود. من امیدوارم همه کسانی که فریاد مظلومیت مردم غزه را می‌شنوند به مسوولیت خود عمل کنند.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar