باشگاه خبرنگاران/ نائب رئیس خانه احزاب گفت: یکی از نقاط ضعف دولت روحانی این است که با احزاب همراه نیست.

قدرتعلی حشمتیان نایب رئیس خانه احزاب ایران درباره عملکرد دولت در سال 96، اظهار کرد: از زمان آغاز به کار دولت دوازدهم جوانگرایی در کابینه آغاز و اشخاصی مسن کنار رفتند و اکنون می‌توان کابینه دولت را میانسال تلقی کرد که کمی تحرک بیشتری نسبت به قبل یافته است.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم افزود: در حال حاضر مردم مشکلات عدیده‌ای دارند و علی‌رغم آنکه تورم تا حدود زیادی توسط دولت مهار شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

حشمتیان تصریح کرد: از برجام نیز نتیجه ملموسی عاید مردم نشده و چالش‌هایی مانند بیکاری و نبود اشتغال کمالکان به قوت خود باقی است و علی‌رغم تلاش‌های دولت تغییر چندانی در تورم، گرانی و کنترل قیمت ارز صورت نگرفته است.

نائب رئیس خانه احزاب با اشاره به ارتباط احزاب با دولت در سال 96 تأکید کرد: یکی از نقاط ضعف دولت روحانی این است که با احزاب همراه نیست و تنها در زمان انتخابات از آنها نظرخواهی کرده و پس از آن تشکل‌های سیاسی کنار رفته اند.

وی افزود: مردم خواهان رفاه، آسایش و رفع بیکاری هستند و باید به این خواسته آنها جامه عمل پوشاند، چرا که مردم ما علی‌رغم چالش‌های اقتصادی و معیشتی که دارند در تمامی صحنه‌های مهم سیاسی کشور و به ویژه 22 بهمن سال گذشته پشت نظام را خالی نکرده و پای انقلاب ایستادند.

حشمتیان اذعان کرد: امیدوارم دولت در سال آتی با مردم همراه‌تر باشد و به خواسته‌های به حق آنان توجه کند و برای رفع مشکلات جوانان و رفع تورم چاره ای کند.

نائب رئیس خانه احزاب تصریح کرد: علی‌رغم مشکلات به وجود آمده از سوی آمریکا در برجام دستگاه دیپلماسی باید با دیگر طرفین برجام رابطه خوبی برقرار کند تا بتوانیم پول‌های بلوکه شده را به کشور بازگردانده و در جهت رفاه مردم استفاده کنیم.

وی افزود: اکنون فساد اداری و کلان بر فضای کشور سایه انداخته و مردم انتظار دارند که دست سوداگران از بیت‌المال کشور کوتاه شود، لذا انتظار می‌رود که دستگاه‌های مسئول در این زمینه اقدامات موثری به عمل آورند.

حشمتیان ادامه داد: در طول یکسالی که ریاست خانه احزاب را برعهده داشتم، مکاتبه‌های بسیاری با سران سه قوه انجام شد که به تشکل‌های سیاسی توجه کنند، اما تنها علی لاریجانی به خواسته ما پاسخ داد و جلسه‌ای با تشکل‌های سیاسی برگزار کرد.

نائب رئیس خانه احزاب در پایان خاطر نشان کرد: بی‌توجهی به احزاب کم توجهی به مردم تلقی می‌شود چرا که تشکل‌های سیاسی پل ارتباطی مردم و دولت هستند و به همین دلیل مسئولان نظام باید به جریان‌های سیاسی اعتقاد و باور داشته باشند تا چالش‌های کشور حل شود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar