عصر ایران/ ‍‍‍ تصویری از سعید طوسی در مراسم شب معراج پیامبر در شهرداری ازمیر ترکیه از یکی، دو روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.

محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، از حدود شش سال پیش با شکایت والدین برخی از قاریان نوجوان مواجه شد. پس از دو سال رسیدگی در سال ۹۴ و پیگیری‌های خانواده‌ها، در نهایت بهمن‌ماه سال گذشته اعلام شد که حکم برائت سعید طوسی صادر شده است. دادگاه تجدیدنظر در حکم تبرئه سعید طوسی اعلام کرده بود: «شوخی‌های رکیک و زننده و بیان مطالب غیراخلاقی و حتی ماساژدادن و ملاعبه، از ارکان متشکله بزه محسوب نمی‌شود».

حضور طوسی در ترکیه و انتشار تصاویر او در شرایطی است که عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون امید، پیش از این به «شرق» گفته بود: «او باید از همه مسائل عمومی منع شود. باید از فعالیت‌های جمعی رسانه‌های ملی و صداوسیما حذف شود. نباید در فضاهای دینی حضور یابد تا بستر جامعه التیام پیدا کند».

پیش از صدور حکم برائت طوسی، خانواده شاکیان که از طولانی‌شدن روند رسیدگی به شکایت خود ناراضی بودند، شهریور سال گذشته با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس، خواستار پیگیری شکایت خود شده بودند.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، ۱۱ بهمن از مکاتبه خانواده تعدادی از شاکیان سعید طوسی، قاری مشهور قرآن، به ۱۵ نماینده اصلاح‌طلب و اصولگرای مجلس شورای اسلامی خبر داده بود. علاوه بر این، پدران دو نفر از شاکیان هم با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و معاون پارلمانی قوه قضائیه و معاون پارلمانی سازمان تبلیغات اسلامی دیدار کردند. آنها خواستار رسیدگی به پرونده سعید طوسی شده‌ بودند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar