شرق/ تجمع مردم کازرون در‌خصوص طرح تجزیه این شهرستان، روز گذشته نیز ادامه داشت. معترضان که در میدان شهدای شهرستان کازرون تجمع کرده بودند، به طرف ستاد نماز جمعه حرکت کرده و اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.
در چند ماه اخیر مردم کازرون بارها به طرح تجزیه این شهرستان معترض شده‌اند. دوشنبه گذشته نیز بازار کازرون تعطیل شد و طیف‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی با تجمع در میدان مرکزی این شهر، خواستار جلوگیری از تجزیه کازرون شدند. آنها در این تجمع که شرکت‌کنندگان آن بیش از پنج هزار نفر بودند، به عملکرد «حسین رضازاده»، نماینده شهرستان کازرون در مجلس به‌شدت اعتراض کردند. طرح تجزیه شهرستان کازرون، طرحی بود که در دو سال گذشته از سوی نماینده کازرون دنبال ‌شده که بر‌اساس این طرح قرار بود دو بخش از این شهرستان شامل بخش‌های «قائمیه» و «کوهمره ‌نودان» که یکی از آنها زادگاه نماینده مجلس است، از کازرون جدا شود و شهرستانی جدید را تشکیل دهند.
امام جمعه کازرون: دیگر تجمعی برگزار نشود
روز گذشته، امام جمعه کازرون در جمع نمازگزاران از کسانی که به طرح تقسیم کازرون اعتراض دارند، خواست که دیگر تجمعی برپا نکنند. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد خرسند گفت: «در‌صورتی‌که شهر آرام باشد، مسئولان استان هم در کازرون حضور پیدا خواهند کرد و نیازی به تجمع نیست و شعارها نباید ساختار‌شکنانه باشد». او با نشان دادن نامه‌ای، افزود: «این نامه از طرف استانداری فارس به تقسیمات کشوری وزارت کشور فرستاده شده است و مضمون آن این است که بیشاپور، تنگ چوگان، امام‌زاده سید‌حسین، دشت برم و تعدادی از روستاهای این دهستان و دهستان انارستان مربوط به بخش مرکزی کازرون و شهرستان کازرون است. همچنین ارتقای فرمانداری کازرون به فرمانداری ویژه در این نامه پیشنهاد شده است». امام‌جمعه کازرون اعلام کرد که از شنبه (امروز) در تهران پیگیر این پیشنهادها هستم و در نماز جمعه هفته آینده نتیجه پیگیری را اعلام خواهم کرد. همچنین به گزارش فارس، خطیب جمعه کازرون گفت: «مسئولان استان و کشور باید کازرون را ویژه ببینند و عرض کردم که مقام معظم رهبری در سفر به استان فارس به کازرون می‌آیند و می‌گویند من به کازرون بدهکار بوده‌ام. اجازه دهید خواسته‌های شما را دنبال کنم، اگر نتوانستم استعفا می‌دهم و شما من را مؤاخذه کنید».
پیگیری اعتراض‌ها در وزارت کشور
کازرونی‌ها دوشنبه هفته پیش هم تجمع کرده و با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس، از او خواسته بودند به صورت نیابتی نمایندگی کازرون در مجلس را بپذیرد. حجت‌الاسلام محمد خرسند، امام‌جمعه کازرون و ابراهیم استوار‌میمندی، فرماندار شهرستان نیز در بین معترضان حاضر شدند و اعلام کردند تا حصول نتیجه پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد. حجت‌الاسلام خرسند در جمع تجمع‌کنندگان که در برابر فرمانداری کازرون حضور یافته بودند، ضمن دعوت آنها به آرامش گفت: «این خواست شما را هم در استانداری فارس و هم در وزارت کشور پیگیری کردم. گلایه ما این است که طرح تقسیم شهرستان کازرون بدون کارشناسی دقیق و بدون در‌نظر‌گرفتن تمام جوانب بوده است. از وزیر کشور می‌خواهیم در این طرح تجدید‌نظر کند».
ایجاد شهرستان جدید در حد حرف است
ابراهیم استوار‌میمندی، فرماندار کازرون هم روز دوشنبه به ایرنا گفته بود: «آنچه در این زمینه مطرح است، فقط در حد حرف بوده و هنوز در عمل هیچ اتفاقی را شاهد نبوده‌ایم. البته در زمان طرح چنین مسائلی ایجاد نگرانی در بین مردم و اعتراض آنها امری کاملا طبیعی است و بالاخره هر فردی ممکن است نسبت به آینده چنین تصمیماتی نگرانی‌هایی داشته باشد اما به مردم اطمینان می‌دهیم که به تمام خواسته‌های آنها در چارچوب قانون توجه می‌شود».
هیچ حقی از مردم کازرون ضایع نمی‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس هم چهارشنبه گذشته در نشستی خبری درباره اتفاقات پیش‌آمده در کازرون، با بیان اینکه ارتقای یک یا چند بخش به معنی جداسازی آن مناطق از کشور و ایجاد مرزهای جدید و غیرقابل‌دسترس نیست، گفت: «برخی افراد از عدم‌اطلاع مردم سوءاستفاده کرده و می‌کنند و آدرس غلط می‌دهند». هادی پژوهش‌جهرمی اعلام کرد که استاندار فارس در این زمینه با دبیر دولت، اسحاق جهانگیری و وزیر کشور کاملا در ارتباط بوده و برای اعمال اصلاحات در طرح مد‌نظر، رایزنی کرده است.
امیدوارم مسئولان صدای مردم را بشنوند
بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس هم روز چهارشنبه درباره ناآرامی‌های شهر کازرون به ایلنا گفت: «معتقدم عامل اصلی این ناآرامی‌ها همان اعتراضاتی است که به‌طور‌کلی در بخش‌های دیگر جامعه هم می‌بینیم و شاهدیم که مردم نسبت به وضعیت معیشتی، اقتصادی و همچنین اوضاع اشتغال اعتراض دارند و به نظر می‌رسد مردم سعی می‌کنند با اتکا به این بهانه‌ها صدای خود را به گوش مسئولان برسانند و امیدوارم مسئولان این صدای مردم را بشنوند».همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar