ایرنا/ رییس سازمان انرژی اتمی گفت:هر زمان نظام تصمیم بگیرد، مانند یک ارتش آماده حرکت هستیم، هرچند که امیدواریم طرف مقابل سرعقل بیاید و کاری نکند که هم خودش را و هم دیگران را به درد سر بیندازد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اکبر صالحی روز شنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد توانایی های سازمان انرژی اتمی در صورت خروج آمریکا از برجام گفت: همانطور که ا رییس جمهور فرمودند از نظر فنی برای همه سناریوها آمادگی داریم.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: البته بارها گفتیم - امیدواریم هیچوقت این مسئله پیش نیاید و ضرورتی نباشد که ما تصمیمات فنی اتخاذ کنیم - به گونه ای آماده هستیم که طرف حیرت زده خواهد شد.
صالحی تاکید کرد: این یک مبالغه و یا یک شعار نیست، بنده هیچوقت حرفی را نمی زنم که به آن اعتماد نداشته باشم، برای اینکه در این موضوع اعتبار نظام جمهوری اسلامی و اعتبار سازمان انرژی اتمی مطرح است.
وی اضافه کرد: یکی از مواردی که قبلا گفتیم برگرداندن چهارروزه غنی سازی 20 درصد است. علت را این ذکر کردم که طرف نسبت به آن آگاه است.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: موارد متعدد دیگری هم هست که ضرورت بیان آن در حال حاضر نیست و هر وقت نظام تصمیم بگیرد، ما مثل یک ارتش برای حرکت آماده ایم.
صالحی گفت: امیدواریم که طرف مقابل سر عقل بیاید و کاری نکند که هم خودش را و هم دیگران را به درد سر بیاندازد.
رییس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درباره همکاری ایران در پروژه ایتر گفت: این موضوع در دستور کار است و ما تفاهم نامه را هم امضا کردیم، کارها را پیش بردیم اما این هم جزو بداخلاقی هایی است که آمریکایی ها انجام دادند.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: ما در پروژه مشابه ایتر که پروژه ای اروپایی است شرکت داریم اما در ایتر هم علی القاعده باید باشیم که در حال پیگیری هستیم.
صالحی با بیان اینکه ساخت بیمارستان هسته ای به خوبی در حال پیشرفت است گفت: بر روی زمین کار کردیم و بخش عمده طراحی ها هم انجام گرفته و امیدواریم در سال 97 کار عمده روی زمین آن انجام شود
وی درباره زلزله بوشهر و امکان آسیب به نیروگاه بوشهر گفت: هیچ مشکلی ایجاد نشد و نیروگاه برای اتفاقات بالاتر از این ها طراحی شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar