ایرنا/ رییس فراکسیون امید مجلس در واکنش به سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ظریف موضعی گرفت که مورد حمایت همه ما است و بیش از این نیاز نیست کسی به او پاسخ دهد.

محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پاسخ های وزیر امور خارجه کشورمان بسیار خوب بود، افزود: درباره این اظهارات، به اندازه کافی واکنش نشان داده شده است.
وی ادامه داد: همانطور که آقای لاریجانی نیز در جلسه امروز بیان کرد در شان ما نیست که بخواهیم به صحبت های یک ابله پاسخ دهیم و همین اندازه کافی است.
رئیس فراکسیون امید درباره آینده برجام هم گفت: تیم مذاکره کننده در حال گفت وگو درباره برجام است و طرف مقابل باید رضایت ما را جلب و اطمینانمان را حاصل کند تا برجام ادامه پیدا کند در غیر این صورت ما بر اساس منافع ملی مان تصمیم می‌گیریم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این بدان معنا است که آنها باید تضمین‌های لازم را برای ادامه مسیر و حفظ منافع ما بدهند.
وی درباره تضمین اروپایی ها گفت: اجازه دهید مذاکرات انجام شود؛ ما نمی‌خواهیم دست مذاکره کنندگان بسته شود، باید شرایط به نحوی پیش برود که اطمینان حاصل کنیم منافع ما در برجام حفظ خواهد شد، انشاءالله نظام، مجلس، دولت و مردم به یک نتیجه خواهند رسید.
نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوالی درباره ادعاهای آمریکا درباره‌ وضعیت اقتصادی کشور بعد از خروج این کشور از برجام گفت: باید اقتصاد مقاومتی که دارای سیاست‌های کلی بسیار مترقی و روشنی است، مبنای حرکتی ما باشد.
وی تصریح کرد: مردم ما با حضورشان در صحنه و پیگیری مسئولان در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، شاهد شرایطی خواهند بود که منافعشان حفظ شده و شاهد رونق باشیم. در این وضعیت دیگر نیازی به نگاه به غرب وجود ندارد.
**درمورد انتخابات هیات رییسه به جمع بندی نرسیده ایم
عارف درباره موضع این فراکسیون در انتخابات هیات رئیسه مجلس دهم گفت: جلسه فراکسیون امید مستمرا ادامه دارد و انشاءالله یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده جمع بندی خود را اعلام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این سوال که گفته شده او ریاست دوره بعدی مجلس را لاریجانی معرفی کرده است، گفت: هرگونه اظهار نظری به نقل از من درباره‌ ریاست و هیات رئیسه دوره بعدی را تکذیب می‌کنم.
رییس فراکسیون مجلس ادامه داد: فراکسیون امید اهل تعامل است ولی تاکنون با هیچ فراکسیونی صحبت نکرده و به جمع بندی نرسیده است، ما در حال مذاکره هستیم که اگر به جمع بندی برسیم آن را ملاک قرار می‌دهیم در غیر این صورت مستقل تصمیم گیری می‌کنیم.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar