ایلنا/ مسئول دفتر سیاسی رئیس جریان «صدر» در عراق، با تأکید بر این‌که ائتلاف «سائرون» هرگز تسلیم خواسته‌های آمریکا نخواهد شد، گفت که روابط ما با ایران پایدار است.

به گزارش ایلنا، «ضیاء الاسدی» مسئول دفتر سیاسی «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر و رئیس ائتلاف «سائرون» در عراق، امروز- سه‌شنبه- در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین گفت: «ائتلاف ما برخی را غافلگیر کرد ولی ما اصول فکری مشترک زیادی داریم.»

الاسدی با بیان این‌که مردم فراکسیون‌های سیاسی را که در دولت‌های قبلی فعال بودند، تحریم کرده‌اند، گفت:‌ «خشم گسترده‌ای نسبت به وضعیت سیاسی در کشور حاکم است و این خشم در رویگردانی از انتخابات نمود یافت.»

مسئول دفتر سیاسی مقتدی صدر اعلام کرد، درخواست صدر برای خروج «حیدر العبادی» نخست‌وزیر از حزب «الدعوه» پیش از انتخابات مطرح بود، ولی با این حال بعید نیست که صدر در دیدار اخیر دوباره خواستار خروج العبادی از این حزب شده باشد.

وی با اعلام این‌که «هیچ وتویی علیه هیچ شخصیتی در ائتلاف الفتح یا سایر ائتلاف‌ها وجود ندارد»، عنوان کرد که هدف ائتلاف سائرون و ائتلاف‌ها با آن ساخت کشور است نه دستیابی به قدرت.

ضیاء الاسدی با تأکید بر این‌که «سائرون تسلیم خواسته‌‌های آمریکا نخواهد شد»، خاطرنشان کرد که عراق فشارهای بسیاری از جمله اشغالگران آمریکایی، داعش و ناکامی دولت‌های قبلی را تحمل می‌کند.

الاسدی در ادامه افزود: «صدر هرگز اجازه نخواهد داد از عراق به عنوان سکویی برای آغاز حمله علیه هیچ‌یک از کشورهای همسایه استفاده شود.»

وی تأکید کرد:‌ «روابط ما با ایران، روابطی پایدار است.»همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar