برنا/ سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصمیم مجلس جهت تشکیل کمیته ای جهت بررسی و نظارت بر اوضاع اقتصادی کشور خبر داد.

«رحیم زارع»، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، با اشاره به جلسه فراکسیون ولایی گفت: در جلسه امروز فراکسیون قرار شد کمیته ای متشکل از اعضایی از سه فراکسیون برای نظارت و بررسی اوضاع اقتصادی کشور تشکیل شود.

وی با بیان اینکه در این کمیته ما تصمیم به تصویب قانون جدید نداریم، افزود: در حال حاضر قانون به اندازه کافی وجود دارد، هدف ارائه و پیگیری راهکارهایی برای کمک به دولت و نظارت بر اوضاع وتصمیم گیری برای حوزه هایی مثل انرژی، بازارهای موازی با بازارهای پولی مثل طلا است تا دولت بتواند دست رانتخواران را کوتاه کند. حتی می توان دراین زمینه به اتاق اصناف ماموریتی برای پیگیری اوضاع داد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس با بیان اینکه اعضای فراکسیون ها به زودی نمایندگان خود را معرفی خواهند کرد، افزود: باتوجه به شرایط موجود تلاش خواهیم کرد که این کمیته تا هفته آینده تشکیل شود.

رحیم زارع درخصوص شکایت ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی از دو تن از نمایندگان گفت: در جلسه غیرعلنی که آقای سیف در صحن حضور داشتند اعتراضاتی از سوی نمایندگان مطرح شد، که در شأن مجلس نبود.

او با بیان اینکه نمایندگان دغدغه مردم را دارند، افزود: لیست اولیه که آقای سیف از آنها شکایت کرده بود، زیاد بود اما پس از بازبینی فیلم و وساطت برخی از دوستان به دو نفر رسید.

رحیم زارع تاکید کرد: مشکلات کشور با شکایت بازی ها حل نمی شود به جای اینکه بر سر این موضوعات شکایت صورت گیرد، باید تصمیم جدی برای اوضاع اقتصادی کشور اندیشید.

او با تاکید بر اینکه فشار روی نمایندگان زیاد است، گفت: نحوه برخورد برخی از نمایندگان را تایید نمی‌کنم ولی آقای سیف نیز باید گذشت داشته باشد.

نماینده آباده گفت: باید اقداماتی انجام گیرد که خروجی و نتیجه آن به نفع مردم باشد. شکایت کردن راه حل مناسب برای رفع مشکلات اقتصادی مردم نیست.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar