افکار خبر/ اعضای کنگره امریکا در نامه‌ای به وزارت خزانه‌داری از دولت درخواست کرده‌اند که فشارش را بر ایران با اعمال ممنوعیت دسترسی این کشور به سیستم‌های مالی بین‌المللی بیشتر کند.

«راب پورتمن» و «اد رویس» سناتورهای امریکایی در نامه‌ای از دولت خواسته‌اند که از اعضای FATF که یک سازمان بین‌المللی مبارزه با پولشویی است، بخواهد ایران را در لیست سیاه کشورهای حامی تروریسم قرار دهد.

این رسانه امریکایی مدعی شد: «نام ایران به‌عنوان بخشی از بسته تشویقی اوباما جهت کمک به تسهیل برجام از لیست سیاه FATF خارج شد». در نامه «پورتمن» رئیس کمیته بازرسی‌های پارلمان و «اد رویس» رئیس مجلس نمایندگان امریکا به «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری امریکا این ادعا مطرح شده که نشست پیش روی FATF به‌دلیل گزارش‌های اخیر کمیته بازرسی‌های سنا و جزئیات تازه‌ای که درباره اقدامات دولت قبل برای اعطای دسترسی به سیستم‌های مالی امریکا به ایران به دست آمده از اهمیت زیادی برخوردار است. آنها مدعی شده‌اند که گزارش‌ها نشان می‌دهد در دولت اوباما مجوز عامی به ایران برای جابه جایی دو ارز غیر دلار از طریق استفاده محدود از دلار به‌عنوان ارز میانجی داده شده بود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar