باشگاه خبرنگاران/ یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری درباره سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران توضیحاتی ارائه کرد.

منابع خبری در روزهای گذشته از سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور کشورمان در ماه ژوئیه خبر دادند.

خبرگزاری کیودو در همین رابطه نوشت؛ در صورتی که این سفر محقق شود، نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپن به ایران از زمان سفر تاکئو فوکودا نخست وزیر این کشور در سال 1978 تاکنون خواهد بود.

این خبرگزاری همچنین مدعی شد؛ اگر آبه با روحانی ملاقات کند انتظار می رود درباره ادامه حمایت ژاپن از توافق هسته ای ایران پس از کنار کشیدن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این توافق صحبت کند. توکیو همچنین در تلاش است روابط اقتصادی با تهران را که تولید کننده بزرگ گاز طبیعی و نفت است تقویت کند.

یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره سفر نخست وزیر ژاپن به تهران گفت: فعلا چنین برنامه ای در دستور کار نیست و این خبر قطعیت سفر را مطرح نکرده است.

وی با بیان اینکه پیش نیاز سفر شینزو آبه، سفر وزیر خارجه ژاپن به تهران است، اظهار کرد: احتمال دارد وزیر خارجه این کشور طی روزهای آینده به کشورمان سفر کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar