مهر/ رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: حمایت علنی آمریکا از گروه های تروریستی و نقض تعهدات بین المللی مورد تأئید سازمان ملل متحد از جمله توافق برجام سبب بی ثباتی و تداوم بحران در منطقه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس، شالوا کیکناولیدزه رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و جمهوری اسلامی ایران با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
علاءالدین بروجردی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد ارتباطات میان دو کشور، گفت: ظرفیت های فراوانی در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و گرجستان وجود دارد که می توان از آن در راستای ارتقاء سطح مناسبات دوستانه فی‌مابین بهره برد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، افزود : مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در جهت تحکیم و تقویت مناسبات فی‌مابین استقبال و حمایت می کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، گفت: توسعه نیازمند برقراری امنیت پایدار و مبارزه همه کشورهای جهان است.
وی تصریح کرد: سیاست های جنگ افروزانه و حمایت علنی آمریکا از گروه های تروریستی و نقض تعهدات بین المللی مورد تأئید سازمان ملل متحد از جمله توافق برجام سبب بی ثباتی و تداوم بحران در منطقه شده است.

بروجردی با ابراز تأسف از بحران انسانی بوجود آمده در یمن، گفت: کشتار کودکان بیگناه ، زنان و افراد غیرنظامی در یمن نتیجه حمایت مستقیم آمریکا از عربستان و دخالت در امور داخلی یمن است.
وی افزود: مردم یمن بعد از سه سال مقاومت با حداقل امکانات، مهاجمین را زمین گیر و شکست نظامی فاحشی به عربستان و متحدانش وارد کرده اند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر تداوم برگزاری نشست کمیسیون های اقتصادی دو کشور و اجرایی شدن توافقات فی‌مابین تأکید کرد.
در ادامه این دیدار شالوا کیکناولیدزه رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ارتباطات تاریخی میان دو ملت، گفت: همواره در طول تاریخ روابطی دوستانه بر اساس احترام متقابل میان دو ملت وجود داشته است.
وی افزود: تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجلس گرجستان نشان دهنده علاقمندی مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی این کشور جهت توسعه و گسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان و جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم برقراری آرامش و امنیت در منطقه، افزود: استفاده از امکانات بالقوه اقتصادی در کشورهای منطقه نیازمند برقراری صلح و امنیت است.
شالوا کیکناولیدزه در پایان بر توسعه همکاری ها در عرصه توریسم، همکاری های اقتصادی، انرژی، حمل و نقل، فراهم آوردن زمینه حضور بخش های خصوصی و عملیاتی شدن پروژه های مشترک اقتصادی میان گرجستان و جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar