تسنیم/ «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه از توافق کشورش با طرف‌های اروپایی برای محافظت از فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌ها در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران خبر داده است.

اینترفکس به نقل از «اولیانوف» نوشت: «با اروپایی‌ها درباره تدوین تدابیر مشترک برای محافظت از فعالان اقتصادی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران به توافق دست یافته‌ایم.»

«اولیانوف» همچنین گفت پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌‌ای، ایران بایستی به اجرای تعهدات خودش، به ویژه اعطای دسترسی به آژانس برای انجام بازرسی‌های لازم ادامه بدهد.

او همچنین تصریح کرد آمریکا نباید کاری بکند که ایران را به خروج از برجام وادار کند. این دیپلمات روس همچنین تأکید کرد نیاز به انجام هیچ تغییری در رویه‌های موجود برای تحویل اقلام هسته‌ای و اقلام دارای کاربری‌های دوگانه به ایران وجود ندارد.

«اولیانوف» درباره تلاش‌های آمریکا برای توافق با کره شمالی جهت دستیابی به توافقی برای خلع سلاح‌های هسته‌ای این کشور هم اظهارنظر کرد. او گفت آژانس ممکن است به این تلاش‌ها بپوندند.

اینرفکس به نقل از این دیپلمات روس نوشت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ممکن است بعد از برچیدن تأسیسات هسته‌ای نظامی کره شمالی به روند خلع سلاح هسته‌ای این کشور بپیوندند.»همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar