ایلنا/ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: واشنگتن می‌خواهد ایران رفتارش را تغییر دهد اما آنچه مهم است این است که ما می‌خواهیم بنشینیم و با آنها مذاکره کنیم.

به گزارش «رویترز» روز گذشته-سه‌شنبه-، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از حمایت وزیر خارجه این کشور از بیانیه ترامپ در مورد تمایل به مذاکره با مقامات ایرانی خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت: «پومپئو» پیش‌تر هم گفته بود که «ترامپ» می‌خواهد با سران کشورهای جهان برای حل مشکلات دیدار داشته باشد و این شامل حال مقام‌های ایران هم می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا «پومپئو» از مذاکره با ایران بدون پیش‌شرط استقبال می‌کند یا نه سعی کرد از این اصطلاح استفاده نکند و گفت: واشنگتن می‌خواهد ایران رفتارش را تغییر دهد اما آنچه مهم است این است که ما می‌خواهیم بنشینیم و با آنها مذاکره کنیم.

به گزارش ایلنا، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا درجریان یک کنفرانس خبری روز دوشنبه از تمایلش برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران خبر داد. در پی این اظهارات، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا و همچنین دفتر شورای امنیت ملی رییس جمهور شروطی را برای این مذاکره تعیین کرد و مدعی شد تا زمانی که ایران رفتارش را تغییر ندهد روابط دیپلماتیک و تجاری را از سر نخواهند گرفت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar