ایلنا/ یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره احتمال جنگ بین ایران و ایالات متحده گفت: آمریکا جرأت حمله به ایران ندارد زیرا می‌داند این جنگ فقط محدود به ایران نیست.

علاالدین بروجردی درباره این‌که گفته می‌شود مذاکره بین ایران و آمریکا از پشت تریبون‌های دو کشور صورت می‌گیرد و بیشتر جنبه رجزخوانی پیدا کرده است و مردم از این بابت نگران هستند، گفت: در هر صورت یک بخشی از این جنگ سیاسی و اقتصادی رجزخوانی است.

وی یادآور شد: در جنگ هم رجز می‌خوانند؛ این‌جا هم همین است. یک چیزی آقای روحانی می‌گوید یک چیز هم ترامپ می‌گوید و این پدیده جدیدی نیست و متداول است .

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبارزه ایران با ایالات متحده آمریکا، بیان کرد: ما به عنوان یک نظام قدرتمند موفق شدیم بسیاری از توطئه‌های آمریکا را در منطقه شکست دهیم پس باید رجز بخوانیم چون این قدرت را داشته ‌ایم و داریم .

وی با بیان این که آمریکا از ایران شکست خورده است، گفت:حتما به یاد دارید ایالات متحده با ۱۵۰ هزار نیرو وارد عراق شد که بماند، اما با ۵ هزار کشته و صدها میلیارد دلار خسارت این کشور را ترک کرد.

نماینده مردم بروجرد یادآور شد: عامل اصلی شکست آمریکا در عراق جدای از نیروهای مردمی، ارتش، و دولت، به گفته خودشان این جمهوری اسلامی ایران بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که احتمال جنگ نظامی بیش از پیش تقویت شده است، آیا این امکان وجود دارد، گفت: من فکر نمی‌کنم که این امر اتفاق بیفتد، این گمانه‌زنی‌ها بیشتر در حد تبلیغات آمریکایی‌هاست.

وی تاکید کرد: ایالات متحده جرأت نمی‌کند این اشتباه بزرگ را مرتکب شوند؛ چون قطعا چنین جنگی محدود به ایران نخواهد شد و آمریکا ضرر کننده اصلی این ماجرا خواهد بود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar